19η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 8 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΛΟΥΝΕΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το ένα χέρι στον τίτλο βρίσκεται μετά την εντός έδρας νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής, με 2-1 απέναντι στην Τσανγκτσούν Γιατάι. Μετά από ένα κακό 1ο ημίχρονο, με πολλά φάουλ, έμεινε πίσω στο σκορ στο 51′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Ήταν ανώτερη στα εναπομείναντα λεπτά και έφτασε στην ανατροπή με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού (1-1 στο 78′, 2-1 στο 90+1′).

Ήταν η 15η(!) συνεχόμενη νίκη της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +10 από τις Έβεργκραντ και Πορτ (2η και 3η αντίστοιχα). Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Τραυματίας παραμένει ο Γου (14 συμμ./3 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Τσανγκτσούν Γιατάι.

Σαντόνγκ Λουνένγκ Στατιστικά

*15 συνεχόμενες νίκες.

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777
ΧΕΜΠΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Κουανγκτσόου ΡΦ, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, η Χεμπέι προηγήθηκε στο 22′, αλλά δέχτηκε άμεσα την ισοφάριση, με τον Κορντόνα να κάνει το 1-1 με φοβερό ψηλοκρεμαστό πλασέ εκτός μεγάλης περιοχής. Στο β’ μέρος οι δύο ομάδες δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να τις μετουσιώσουν σε γκολ, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το 5ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-3-2). Βρίσκεται στην τελευταία θέση του γκρουπ, στο -10 από την 3η θέση, που δίνει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Μετράει 5 ισοπαλίες στα τελευταία 10 παιχνίδια της.

Τραυματίες παραμένει ο Ζι-Μινγκ Παν (5 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Κουανγκτσόου ΡΦ.