13η αγωνιστική

*Αήττητη η Σαντόνγκ σε 16 συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Γιατάι, μετρώντας 13 νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία Σαντόνγκ – Γιατάι.

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΣΑΝΤΟΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-6 επί της Ντονγκουάν, για το κύπελλο. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Κριζάν (19′, 40′, 43′), Σονγκ Λονγκ (40′), Τσεν Που (77′) και Μιγίτι (87′), δεχόμενη προσωρινά τη μείωση στο 83ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει εδώ και επτά αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Σαντόνγκ, μετρώντας τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσόι Κανγκ-Χι φιλοξενήθηκε από τη Γουχάν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αποτέλεσμα δίκαιο, σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς ανάμεσα στις δυο πλευρές, με την ίδια να έχει άμεση απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε πριν την ανάπαυλα.

Πρώτη απώλεια μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης και σε ισοβαθμία με τις Ζετζιάνγκ και Μπεϊζίνγκ Γκουοάν. Αήττητη σε τέσσερα φετινά εντός. Την περασμένη Πέμπτη, συνέτριψε με 1-6 τη Ντονγκουάν Γιουνάιτεντ, για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου. Την τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο αμυντικός Ζάντσον, δύσκολα θα αγωνιστεί ξανά ο Σον Γιουν-Χο, που εμπλέκεται σε στημένα παιχνίδια.

Σαντόνγκ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΙΑΤΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-4 επί της Νανζίνγκ Σίτι, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα στο όγδοο λεπτό με τον Λεονάρντο και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (57′, 65′), εν τέλει έφερε και πάλι τούμπα το ματς με τους Σερζίνιο (72′, 73′) και Σάο Γιονγκζίνγκ (89′). Οι γηπεδούχοι μείωσαν απλά στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Γιατάι, μετά από δυο σερί ήττες που υπέστη στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσεν Γιανγκ υποδέχθηκε τη Σενζέν, της οποίας και επικράτησε με 4-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό και να μην απειλείται ιδιαίτερα, με εξαίρεση το τέρμα με το οποίο δέχθηκε προσωρινά τη μείωση σε 3-1.

Βρίσκεται έτσι στην πέμπτη θέση της κατάταξης με 20 βαθμούς, δυο περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-1). Την περασμένη Πέμπτη, έφυγε με το διπλό 3-4 από την έδρα της Νανζίνγκ Σίτι, για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου. Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο φορ Λεονάρντο, καθώς είναι δανεικός από την Σαντόνγκ.