29η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Χαμ Καμ – Σάντνες 0-0

ΣΑΝΤΝΕΣ

Αν και άξιζε κάτι περισσότερο κόντρα στη Στρόμεν, η Σάντνες ηττήθηκε με 2-1 την προηγούμενη αγωνιστική, επιστρέφοντας με άδεια χέρια στη βάση της. Πλήρωσε το μουδιασμένο ξεκίνημα της, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19’, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Προσπάθησε να αντιδράσει η Σάντνες, το μόνο που κατάφερε ωστόσο ήταν να μειώσει στο 68’ με τον Χολμβικ. Η ομάδα του Σάτερνες έβαλε έτσι τέλος στο αήττητο σερί οκτώ αναμετρήσεων που έτρεχε στο πρωτάθλημα, όπου μετρούσε τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Ένα αποτέλεσμα που την έριξε στην 9η θέση και στο -1 από τη ζώνη των πλέι οφ, με τη Σάντνες να ψάχνει σήμερα αντίδραση. Εμφανίζεται ισχυρή εντός, μετρά μια ήττα στις επτά πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της εκεί.

Προηγούμενο ματς:  Την ήττα με 2-1 από τη Στρόμεν γνώρισε η Σάντνες την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

Το Σάντνες – Χαμ Καμ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΧΑΜ ΚΑΜ

Είχε εξ αρχής δύσκολη αποστολή κόντρα στην πρωτοπόρο Μιοντάλεν, με τη Χαμ Καμ να γνωρίζει βαριά εντός έδρας ήττα με 3-1 την προηγούμενη αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους, πήραν το προβάδισμα στο 14΄ με τον Γιάνσεν, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αλέγκρε με αυτογκόλ έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν ανήμποροι να αντιδράσουν, στο 51’ η Μιοντάλεν έκανε το 3-0, ενώ στο 67’ η Χαμ Καμ μείωσε με τον Νόρντλι. Ένα αποτέλεσμα που υπήρχε στο πρόγραμμα της, η ομάδα του Χάνσεν έχει «κλειδώσει» την παραμονή της στην κατηγορία, ενώ βρίσκεται στο -4 από τις θέσεις των πλέι οφ. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της, χρειάζεται ένα θαύμα για να εξασφαλίσει μια θέση στην πρώτη εξάδα. Αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα στα μετόπισθεν, ενώ το G/G & Over2.5 επιβεβαιώθηκε στα 5/7 πιο πρόσφατα ματς. Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Με 1-3 ηττήθηκε από τη Μιοντάλεν η Χαμ Καμ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.