*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σριούσμπερι-Σάντερλαντ 1-1.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα έδωσε στους φιλοξενούμενους ο Έβανς στο 15’, όμως απάντησαν οι γηπεδούχοι με τον Μουρ στο 35’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Έμπλετον στο 89’.

Νίκη τακτικής και αποτελεσματικότητας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί αυτή της Σάντερλαντ κόντρα στην Όξφορντ. Από τα πρώτα κιόλας λεπτά προσπάθησε να βρει δίχτυα φέρνοντας το ματς στα μέτρα της και το κατάφερε σκοράροντας στο πρώτο δεκάλεπτο. Η συνέχεια έδειξε τους γηπεδούχους να πιέζουν συνεχώς για την ισοφάριση και παρά την καλή σε γενικές γραμμές αμυντική λειτουργία της Σάντερλαντ, κατάφεραν να τη βρουν. Στην επανάληψη έπαιξε καθοριστικό ρόλο η αποτελεσματικότητα των δύο ομάδων και όπως αποδείχθηκε από το τελικό αποτέλεσμα, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ενώ κατάφεραν επίσης να διατηρήσουν και χαμηλά στο σκοράρισμα τους πιεστικούς και επικίνδυνους γηπεδούχους.

Την πολύ καλή της κατάσταση θέλει να εκμεταλλευτεί προκειμένου να παραμείνει στο δρόμο των νικών, διευρύνοντας παράλληλα το αήττητο σερί της. Σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της και αυτό της δίνει το πάνω χέρι ακόμα και σε δύσκολες αγωνιστικές. Ο προπονητής της Άλεξ Νέιλ είναι αισιόδοξος πως θα έχει την ίδια εντεκάδα με την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ υπάρχει και το ενδεχόμενο επιστροφής του μέσου Άλεξ Πρίτσαρντ. Σίγουρα εκτός θα παραμείνει και αυτή την αγωνιστική ο μέσος Άιντεν ΜακΓκέντι, καθώς ταλαιπωρείται ακόμα από τραυματισμό. Στόχος της Σάντερλαντ είναι φυσικά να μπει στα πλέι-οφ και έχοντας μία αγωνιστική λιγότερη από την 7η Γουίκομπ, θέλει ιδανικά τη νίκη προκειμένου να πάρει διαφορά μετά το πέρας της εξ’ αναβολής αναμέτρησης.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Νόργουντ στο 6’, όμως έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μπούργκς στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουάλεϊ στο 84’.

Ματς με πολλές αλλαγές στη ροή του, αλλά ισόπαλο αποτέλεσμα ανάμεσα στη Σριούσμπερι και την Ίπσουιτς. Στο πρώτο μέρος υπήρξε κυριαρχία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν από τα πρώτα κιόλας λεπτά κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν τον πρώτο λόγο, πιέζοντας όσο το δυνατόν περισσότερο για την ισοφάριση και εν τέλη τη βρήκαν λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών.

Την εξασφάλιση της παραμονής μπορεί να καταφέρει σήμερα αν αποφύγει την ήττα από τη Σάντερλαντ. Η γενική της εικόνα το τελευταίο διάστημα είναι αρκετά καλή και παρέμεινε ανταγωνιστική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράροντας στις περισσότερες από αυτές. Έχει δείξει αρκετά θετικά στοιχεία αμυντικά, αλλά στις δύο τελευταίες αγωνιστικές δέχθηκε γκολ.