*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Στον 1ο γύρο: Σουίντον – Σάντερλαντ 0-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έδειξε χαρακτήρα η Σάντερλαντ την προηγούμενη αγωνιστική, μπορεί να βρέθηκε να χάνει με 2-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Κρου, αλλά κατάφερε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις. Είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές νίκες σε επίπεδο πρωταθλήματος, απέναντι σε Φλίτγουντ Τάουν (2-0 εντός), Μπέρτον (3-0 εκτός) και Ντονκάστερ (4-1 εντός). Τα αποτελέσματα αυτά την φέρνουν στην 5η θέση με 51 βαθμούς σε 30 αγώνες, στο -6 από την πρώτη δυάδα που δίνει την απευθείας άνοδο.

Προηγούμενο ματς: Αντιμετώπισε εκτός έδρας την Κρου με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Η Κρου προηγήθηκε στο 30’ με τον Πόρτερ και στο 38’ ο Λόουρι έκανε το 2-0. Η Σάντερλαντ δεν το έβαλε κάτω, μείωσε σε 2-1 με τον Τζόουνς στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαγκουάιρ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (3-1-0).

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βρήκε τον καλό της εαυτό το τελευταίο διάστημα η Σουίντον και κατάφερε να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Βέβαια, έχει πολύ δρόμο ακόμη μπροστά της προκειμένου να πετύχει το στόχο της, με την απόστασή της από τις θέσεις που στέλνουν στην παρακάτω κατηγορία να είναι μόλις τρεις βαθμοί. Την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκε με 2-1 εντός έδρας της Νορθάμπτον, διευρύνοντας το αήττητο σερί της στα τρία ματς, καθώς είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σουίντον και η εντός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στην Κρουν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Νορθάμπτον. Η Νορθάμπτον προηγήθηκε στο 26’ με τον Γουότσον και η Σουίντον ισοφάρισε με τον Τουίνι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Πίτμαν στο 69’.