3η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Αντενιράν στο 16’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σο στο 56’.

Δεν έδειξε το καλό της πρόσωπο η Σάντερλαντ, μένοντας εκτός συνέχειας το κυπέλλου. Ελάχιστες ευκαιρίες, δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία και έδειξε σαν να μην την ενδιαφέρει ιδιαίτερα η διοργάνωση αυτή. Αντιθέτως αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση και υπέκυψε αρκετά εύκολα, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Δεν έδειξε ιδιαίτερα ενδιαφέρον για καλή πορεία στο κύπελλο, καθώς όπως είναι λογικό θέλει να αφοσιωθεί στο πρωτάθλημα που είναι και ο βασικός της στόχος για φέτος. Μπήκε δυνατά και θέλει να παραμείνει αήττητη, αφού έχει την ευκαιρία να το κάνει έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Έχει βρει ρυθμό στο επιθετικό της κομμάτι, σκοράρει με ευκολία τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως παράλληλα δέχεται εξίσου εύκολα γκολ και αυτό μπορεί να της στοιχίσει αν δεν καταφέρει να το διορθώσει άμεσα. Δεν έχει καμία απουσία να την δυσκολεύει, με τους παίκτες της να είναι ξεκούραστοι και πλήρως έτοιμοι για το σημερινό παιχνίδι.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΠΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόμπερτς στο 80’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χένρι στο 90’. Την πρόκριση πήρε η Τσάρλτον στη διαδικασία των πέναλτι με σκορ 5-3.

Προ εκπλήξεως έπεσε η Κπρ, καθώς αποκλείστηκε από τη Τσάρλτον. Εντελώς αναποτελεσματική μεσοεπιθετικά στο πρώτο μέρος, δεν κατάφερε να σκοράρει σε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Στην επανάληψη βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως δεν έφτανε αυτό, αφού οι γηπεδούχοι πάλεψαν στα τελευταία λεπτά και κατάφεραν να στείλουν το ματς στη διαδικασία των πέναλτι, όπου και πήραν την πρόκριση.

Ριγμένη ψυχολογικά μετά τον αποκλεισμό, όμως πλέον έχει την ευκαιρία να μπει καλύτερα στο πρωτάθλημα, αφού δεν υπάρχει μέχρι στιγμής καμία άλλη ενεργή διοργάνωση για εκείνη. Ο στόχος της είναι να τερματίσει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, κυνηγώντας μια θέση στα πλέι-οφ και για να γίνει αυτό θα πρέπει να περιορίσει τα πολλά κενά που αφήνει σε πολλές περιπτώσεις αμυντικά, καθώς γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες. Εκτός αποστολής για σήμερα θα μείνουν οι Κλαρκ-Σάλτερ, Άμος και Τόμας που υπέστησαν τραυματισμούς.