*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χάτρλπουλ με σκορ 5-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γρεχ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πρίτσαρντ στο 13’. Το 2-1 πέτυχε ο Μανσίνι στο 21’ και το 3-1 ο ίδιος στο 22’. Το 3-2 έκανε ο Μπενέτε στο 65’ και το 4-2 ο Ντιεσερούβουε με πέναλτι στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκρέι στο 79’.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε την προετοιμασία της η Σάντερλαντ, αφήνοντας αρκετά ερωτηματικά για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται. Κάκιστη αμυντικά, δέχθηκε πολύ εύκολα γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Μεσοεπιθετικά βρήκε δίχτυα εξίσου και στα δύο ημίχρονα, αλλά δεν της ήταν αρκετό.

Εξαιρετική σεζόν για τη Σάντερλαντ, κατάφερε μετά την άνοδό της να μπει στα πλέι-οφ, χωρίς όμως να μπορέσει να κάνει το κάτι παραπάνω. Έχει διατηρήσει μέχρι στιγμής τον κορμό της, ενώ ελάχιστες είναι και οι μεταγραφές που έκανε, με την πιο «γνωστή» να είναι αυτή του Τζόμπι Μπέλιγχαμ από τη Μπέρμιγχαμ.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Βέρντερ Βρέμης με σκορ 1-1, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κοουνάσκι στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λέιχ στο 39’.

Πολύ θετικά στοιχεία άφησε στο τελευταία της φιλικό η Ίπσουιτς. Είχε ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της δεν είχε σταθερότητα στην αρχή του αγώνα, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Την επιστροφή της στη Τσάμπιονσιπ πήρε την περασμένη χρονιά και φέτος θέλει να διατηρηθεί στην κατηγορία, με στόχο την εδραίωσή της. Ο άνθρωπος που την ανέβασε θα είναι φυσικά στον πάγκο της, μιλάμε για τον Κιέραν ΜακΚένα, ο οποίος έχει προς το παρόν ενισχύσει το μεσοεπιθετικά κομμάτι της ομάδας. Δύσκολο το ξεκίνημά της, αφού βρίσκει απέναντί της την πολύ δυνατή Σάντερλαντ που αναμένεται να την πιέσει έντονα.