*Πλέι-οφ Προβιβασμού.

*Τελικός, μονός αγώνας. Στην πιθανότητα ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σάντερλαντ-Γουίκομπ 3-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Γουίκομπ-Σάντερλαντ 3-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-1, στα πλαίσια των ημιτελικών για τα πλέι-οφ προβιβασμού στη Τσάμπιονσιπ. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκρέγκορι στο 74’, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Ρόμπερτς στο 90+3’.

Αρκετά καλή η εικόνα της Σάντερλαντ απέναντι στη Σέφιλντ Γουένστεϊ. Παρά την υψηλή πίεση που δέχθηκε στο πρώτο μέρος, παρέμεινε σταθερή αμυντικά, διατηρώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, την ώρα που μεσοεπιθετικά δεν απείλησε σε καμία περίπτωση. Στην επανάληψη υπέκυψε, μένοντας πίσω στο σκορ, όμως πάλεψε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στο μεγάλο τελικό.

Τη μεγάλη επιστροφή στη Τσάμπιονσιπ έχει την ευκαιρία να κάνει σήμερα, θέλοντας παράλληλα να «κλείσει» μια αρκετά καλή σεζόν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Έδειξε την ικανότητά της στις δύο αναμετρήσεις του ημιτελικού, παραμένοντας αήττητη μάλιστα από τα τέλη του Φεβρουαρίου. Ιδιαίτερα επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, συνηθίζει να δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες και να σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως σε κάποια από αυτά έχει βγάλει και αστάθειες αμυντικά. Αυτές είναι που θα πρέπει σήμερα να προσέξει, προκειμένου να μην της κοστίσουν απέναντι σε μια πολύ δυνατή αντίπαλο. Σημαντικές οι επιστροφές των Γουίντσεστερ και ΜακΓκέντι, ενώ πιθανή είναι και η επιστροφή του Νταζάκου, ο οποίος προπονήθηκε κανονικά τις τελευταίες μέρες.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΟΥΙΚΟΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλτον Κέινς Ντονς με σκορ 1-0, στα πλαίσια των ημιτελικών για τα πλέι-οφ προβιβασμού στη Τσάμπιονσιπ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πάροτ στο 26’.

Η αποτελεσματικότητα έδωσε την πρόκριση στη Γουίκομπ κόντρα στη Μίλτον Κέινς Ντονς. Ανύπαρκτη σε όλο το ματς, δεν δημιούργησε καθόλου και ευκαιρίες και δεν απείλησε ποτέ την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο μέρος. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, από την αρχή τους ματς και έμεινε πίσω στο σκορ στα μισά του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όσο κι αν σφυροκόπησαν οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να διαπεράσουν τη σταθερή και συμπαγή άμυνά της, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει ίδιο και τη Γουίκομπ να παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό.

Το μεγαλύτερο ματς της σεζόν με βεβαιότητα είναι το σημερινό για εκείνη και θέλει φυσικά να ολοκληρώσει μια εξαιρετική χρονιά παίρνοντας την άνοδο στη Τσάμπιονσιπ. Παρά το γεγονός ότι δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα και στις δύο αναμετρήσεις, η νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι των ημιτελικών ήταν αρκετή ώστε να βρίσκεται σήμερα σε θέση να διεκδικεί την άνοδο. Κομβικό κομμάτι της επιτυχίας της είναι η επιθετική της γραμμή, καθώς σκοράρει σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα αμυντικά είναι αρκετά ευάλωτη αν βρεθεί υπό υψηλή πίεση. “Οι παίκτες είναι έτοιμοι τόσο αγωνιστικά όσο και ψυχολογικά” τόνισε ο Γκάρεθ Έινσγουορθ στη συνέντευξη που παραχώρησε, ενώ φυσικά αναφέρθηκε και στο γεγονός ότι θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του επιθετικού Ακινφέγουα με τη φανέλα της Γουίκομπ. Όσο αφορά τις απουσίες, εκτός αναμένεται να μείνει ο Γιανγκ, ενώ αμφίβολοι είναι οι Χάνλαν και Μεχμέτι, οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει ακόμα πλήρως τις ενοχλήσεις που τους ταλαιπωρούν το τελευταίο διάστημα.