*Μετρούν 8/10 over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Σάντεφιορντ – Μιεντάλεν στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάντεφιορντ γνώρισε εντός προγράμματος ήττα στο “Λέρκενταλ” από τη Ρόζενμποργκ (2-1), όμως παίρνει καλό βαθμό συνολικά με την εικόνα της στον αγωνιστικό χώρο. Δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες και είχε τη στιγμή της στο φινάλε, να ισοφαρίσει σε 2-2. “Ήμουν σίγουρος ότι η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα”, είπε ο Ρούφο Εράιθ για το δοκάρι στα τελευταία λεπτά. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια, μετρά μόλις μία νίκη. Δύο νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός στη φετινή Eliteserien, είναι στη θέση των μπαράζ παραμονής και συνεχίζει με πρωταρχικό στόχο την αποφυγή του υποβιβασμού. Εκτός Ζε Εντουάρντο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τη Ρόζενμποργκ εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Δε βρήκε απαντήσεις στην καλή μέρα που βρέθηκε ο Ζακαρίασεν για τους γηπεδούχους, ο οποίος σκόραρε στο 15’ και το 73’. Στο 80’ ο Ρούφο Εράιθ μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Είχε δοκάρι στα τελευταία λεπτα του ματς.

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με over 2.5 γκολ (δες το στη goalbet)

*3/5 παιχνίδια επίσης, είχαν εύρος γκολ “2-3”

*Δέχτηκε γκολ σε 3 από τα 4, εντός έδρας

ΜΙΕΝΤΑΛΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μιεντάλεν ηττήθηκε από τη Μπούντε Γκλιμτ (2-3) εντός έδρας, όμως μπορεί να αισθάνεται πικρία διότι άξιζε κάτι παραπάνω. Κυρίως, ύστερα από την υπερπροσπάθεια που κατέβαλε με τη μείωση σε 1-3. Κρατά την αντίδραση κόντρα σε μια καλύτερη ομάδα και μπορεί να βασιστεί σε αυτή ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, όπου την ενδιαφέρει πρωτίστως να μην κινδυνέψει. Υπέστη την τέταρτη συνεχόμενη ήττα, όλες ήταν στο γκολ και οι τρεις από αυτές είχαν υψηλό σκορ. Είναι οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Ισορροπημένη συγκομιδή εντός κι εκτός έδρας, έχει συλλέξει από τέσσερις πόντους. Εξέτισε ο Όσμουντσεν. Αμφίβολος ο Γκάουσετ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-3 από τη Μπούντε Γκλιμτ εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο υστέρησε και έχανε με 0-2. Στο 57’ ο Χάουγκε έκανε το 0-3, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπρόκμαν μείωσε σε 1-3. Στο 84’ ο Ντράγκσνες σκόραρε για το 2-3. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι και ακυρωθέν γκολ έως το φινάλε του ματς.