4η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Ρόζενμποργκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 31’ ο Μπικόρο σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+4’ ο Χόλσε ισοφάρισε για τη Ρόζενμποργκ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σάντεφιορντ έφυγε με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα από το Τρόνχαϊμ, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση με τη Ρόζενμποργκ (1-1), αν και δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις και ήταν κοντά στο να πάρει ολόκληρο το “τρίποντο”. Ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία στο πρωτάθλημα, έπειτα από το 0-0 εντός έδρας με αντίπαλο την Τρόμσο. Στην πρεμιέρα έχασε εύκολα, δίχως να απειλήσει την αντίπαλη εστία, με σκορ 2-0, στην έδρα της ΧαμΚαμ. Σίγουρα δεν έχει εντυπωσιάσει με την εικόνα της επιθετικά, πρέπει να βρει ρυθμό και να πατήσει με μεγαλύτερες αξιώσεις την αντίπαλη περιοχή. “Πρέπει να κερδίσουμε το παιχνίδι με την Άαλεσουντ”, δήλωσε ο επιθετικός Τβέτερ. Εκτός οι Πόλερουντ, Νιενετούε, Ντζιέ, αμφίβολοι Μπεργκλίε, Αμίν.

Σάντεφιορντ Στατιστικά

*3/3 επίσημα ματς με under 2.5 γκολ

*2/3 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3, εντός έδρας, από τη Μπόντο/Γκλιμτ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 6’ ο Γκρόνμπαεκ σκόραρε για το 0-1, στο 17’ ο Φαρίς Μουμπάνια έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, στο ημίχρονο. Ο Πελεγκρίνο στο 59’ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

H Άαλεσουντ φαίνεται ότι θα έχει δύσκολο έργο φέτος, ακόμα είναι… “μουδιασμένη” και δεν έχει καταφέρει να πάρει βαθμό έπειτα από τρεις αγωνιστικές στην Eliteserien. Έχασε από τη Μπόντο/Γκλιμτ (0-3) εντός έδρας στο προηγούμενο παιχνίδι, όμως ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα και μάλιστα δίχως να σκοράρει κάποιο γκολ. Ήττες με 1-0 από Βαλερένγκα εντός έδρας και Στρόμσγκοντσετ εκτός έδρας τα άλλα δύο αποτελέσματα. Περιμένει πολλά από τους Εμπίγε Μόουζες και Ατάνγκα ο Λας Άρνε Νίλσεν στη γραμμή κρούσης. Σταθερά εκτός ο φορ Άμιτσμπελ, αμφίβολοι οι Κολσκόγκεν, Στέλος και Κάρλσμπακ.