*16η αγωνιστική

*Από τα έξι παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτή την έδρα, τα τέσσερα έχουν λήξει ισόπαλα!

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΝΓΚΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Γκίμτσεον Σανγκμού έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σεούλ, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, από τα γκολ των Παλότσεβιτς (23’), Λι Σανγκ – Μιν (83’), ισοφαρίζοντας αμφότερες με τους Τσο Γκε – Σουνγκ (54’), Τζουνγκ Σέουνγκ – Χίουν (90’).

Η Γκίμτσεον μάλλον είδε με θετικό μάτι αυτή τη διακοπή των τριών εβδομάδων στο πρωτάθλημα, αφού χρειαζόταν μία ανασυγκρότηση. Στον τελευταίο της αγώνα μπορεί να απέφυγε την ήττα, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας με την Σεούλ, αλλά αυτό ήταν το πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα. Και μία εξ αυτών ήταν η πρώτη φετινή στο γήπεδό της, έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους είχε ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση συγκεκριμένα, αλλά όχι μακριά από το πρώτο μισό που θα οδηγήσει στη διεκδίκηση τίτλου και εισιτηρίων Τσάμπιονς Λιγκ, σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1, από την έκτη θέση. Και είναι επίσης σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα από την θέση ακριβώς πίσω της που οδηγεί στα μπαράζ για την αποφυγή του. Τουλάχιστον είναι αρκετά μακριά, στο +8, από την τελευταία θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό.

Τραυματίες είναι ο αμυντικός Τσέολ Τζεόνγκ – Χίεον και ο επιθετικός Χακ Γι – Εον.

Γκίμτσεον Σάνγκμου Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 6/7 under 2,5 εντός έδρας το 2022, έξι σερί στα πιο πρόσφατα.

*Εχει 5/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2022

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΥΓΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σουγόν έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ουλσάν, μπαίνοντας πιο επιθετικά στο παιχνίδι, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, πριν προηγηθεί με τον Λι Σέουνγκ – Γου στο 41ο λεπτό. Λίγο αργότερα ο διαιτητής απέβαλλε αρχικά αντίπαλο παίκτη, κάτι που πήρε πίσω μέσω χρήσης του VAR. Και δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Καζαϊσβίλι (55’), Αμάνο (60’), με αποτέλεσμα να ηττηθεί, χωρίς να χάσει κάποια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Η Σουγόν δεν διαφέρει πολύ από την σημερινή της αντίπαλο, αφού και αυτή περίμενε τη διακοπή, καθώς πριν από αυτήν έχασε με 1-2 από την Ουλσάν εντός έδρας στον τελευταίο της αγώνα, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα, πέμπτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν έχει νίκη. Μάλιστα η τελευταία της ήταν επί της σημερινής της αντιπάλου, εντός έδρας! Μακριά από το γήπεδο της δεν έχει νίκη εδώ και τέσσερις αγώνες, φέρνοντας ισοπαλία στον πιο πρόσφατο, έπειτα από τρεις σερί ήττες.

Είναι στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Είναι στο +3 από την ουραγό Σεονγκάμ και την θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό, ενώ είναι στο -5 από την σημερινή της αντίπαλο και μία θέση παραμονής.

Τραυματίας είναι ο μεσοεπιθετικός Μουρίλο Ενρίκε.