12η αγωνιστική

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΑΝΓΚΖΟΥ ΣΑΝΓΚΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Γιέγιου Γιουνάιτεντ, την περασμένη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο 1ο ημίχρονο και πήραν δίκαια το προβάδισμα στο 43′. Η Σανγκμού μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, πίεσε για την ισοφάριση, αλλά υπέπεσε σε παράβαση, με τη Γιέγιου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 2-0 στο 72′ και τον Τζου Μιν-Κιου να ολοκληρώνει το χατ-τρικ του στο 79′. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1 στο 90+4′, με αυτογκόλ.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σανγκμού. Προηγήθηκε η εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Γκανγκβόν. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από την εξάδα του υποβιβασμού. Παραμένει αήττητη σε 4 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (3-1-0), έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε δύο από αυτούς τους τέσσερις αγώνες.

Τραυματίας παραμένει ο Εόν-Χακ Τζι.

Σανγκζού Σανγκμού Στατιστικά

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ εντός έδρας.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Σουγουόν Μπλουγουίνγκς, για την περασμένη αγωνιστική. Με το δίδυμο των Ζέκα και Τσεσίνια να πραγματοποιεί εκπληκτικό παιχνίδι (1 γκολ, 1 ασίστ έκαστος), πήρε προβάδισμα με 2-0 στο 60′, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη έξι λεπτά αργότερα (3-0 στο 66′). Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στη συνέχεια, αλλά μάταια, με το 3-0 να μένει μέχρι τέλους.

Συνεχίζει το αήττητο σερί της από το Ασιατικό Τσάμπιονς Λιγκ, έχοντας 1 νίκη και 1 ισοπαλία στην επιστροφή της στις εγχώριες διοργανώσεις. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την πρώτη εξάδα. Εκτός έδρας δεν έχει νίκη σε 5 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-2-3), έχοντας δεχτεί 10 γκολ στο διάστημα αυτό.