16η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Νταεγκού – Σανγκίου Σανγκμού 1-2

ΣΑΝΓΚΙΟΥ ΣΑΝΓΚΜΟΥ

Την πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα γνώρισε το Σάββατο η Σανγκίου Σαγκμού με 3-2 από την Ουλσάν. Κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο 14’ (0-1), δεχόμενη και δεύτερο με πέναλτι στο 24’ (0-2). Στην επανάληψη ανέβασε την απόδοση της, μείωσε στο 54’ (1-2), ισοφάρισε στο 74’ (2-2), σε ανοικτό παιχνίδι στο φινάλε στάθηκε πιο άτυχη και μοιραία ηττήθηκε (2-3 στο 94’). Επιστροφή στις ήττες για τη Σανγκίου Σαγκμού μετά από επτά αγωνιστικές αήττητη (4-3-0), έπεσε στην έκτη θέση με 22 πόντους, μόλις έναν παραπάνω από την έβδομη Γκανγκβόν. Σήμερα δίνει ακόμη ένα παιχνίδι στην έδρα της (έκτο διαδοχικό) κθα θα προσπαθήσει να επανέλθει στις επιτυχίες. Εντός έδρας μετράει απολογισμό δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μια ήττα με 9-6 τέρματα. Δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα, πρακτικά πλήρης είναι η αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-2 από την Ουλσάν.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία απ’ τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Το Σανγκίου Σανγκμού – Νταεγκού παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΝΤΑΕΓΚΟΥ

Από την άλλη πλευρά, η Νταεγκού παρουσίασε μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τις εμφανίσεις της προ διακοπής, παραχωρώντας ισοπαλία 2-2 με τη Σεούλ. Την αδικεί το τελικό αποτέλεσμα, χωρίς να υστερήσει από την αντίπαλο βρέθηκε να χάνει 0-2 στο 18’, αντέδρασε μείωσε στο 37’ (1-2), φέρνοντας το παιχνίδι στην ισορροπία με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (2-2 στο 45’+4’). Στην επανάληψη ήταν ανώτερη και είχε σημαντικότερες φάσεις από την αντίπαλο για τη νίκη, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Νταεγκού μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε με την Γεονάμ (1-1 εκτός έδρας), συμπλήρωσε οκτώ αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-2-6), μετρώντας μια νίκη στη σεζόν (1-5-9), αυτή επί της Γκανγκβόν (2-1 εντός έδρας). Παρέμεινε στην τελευταία θέση της κατάταξης, στο -1 απ’ την προτελευταία Ιντσεόν. Εκτός έδρας τρέχει ρεκόρ 0-3-4 με 3-12 τέρματα. Τιμωρημένος ο Χαν Χι Χουν (Αμυντικός, 13, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σεούλ.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.