*18η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χεμπέι – Σανγκάη 1-2

*Η Σανγκάη παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια της (5-2-0) με αντίπαλο τη Χεμπέι σε όλες τις διοργανώσεις.

Σανγκάη – Χεμπέι στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΣΑΝΓΚΑΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις σερί νίκες πανηγύρισε η Σανγκάη στο πρωτάθλημα κόντρα στις Ρενέ (3-0 εντός έδρας), Σενζέν (1-0 εκτός έδρας), Σανγκάη Σενχούα (3-1 εντός έδρας) και Τζιανγκσού Σούνινγκ (3-0 εκτός έδρας).

Με αντίπαλο την τελευταία το Σάββατο (13/7) οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2′ με τον Χουλκ, προτού ο Ζανγκ Γουέι διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 17′. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Όσκαρ στο 56′. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με εννέα ποδοσφαιριστές, λόγω των αποβολών των Γιε Τσονγκίου (8′) και Ξιέ Πενγκφέι (70′).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Τζιανγκσού Σούνινγκ για το πρωτάθλημα.

ΣΑΝΓΚΑΗ Στατιστικά

*Παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Σκόραρε στα 23/34 συνολικά γκολ της στο πρωτάθλημα στο δεύτερο ημίχρονο.

*Κράτησε μόλις δύο φορές ανέπαφη την εστία της στις εννέα εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε.

ΧΕΜΠΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Χεμπέι μετά από τρεις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Κουανγκτσόου Έβεργκραντ (2-1 εκτός έδρας) και Γουάν Ζαλ (2-0 εντός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Σενζέν (1-1 εντός έδρας), το συγκρότημα του Ξίε Φενγκ επικράτησε της Σανγκάη Σενχούα (2-1 εντός έδρας) την Παρασκευή (12/7).

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15′ με το γκολ του Κιμ Σιν Γόοκ. Στο δεύτερο ημίχρονο και το 79′ ο Μαρκάο ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους, προτού ο Ντονγκ Ξουεσένγκ ανατρέψει τα δεδομένα τέσσερα λεπτά αργότερα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Σανγκάη Σενχούα για το πρωτάθλημα.

ΧΕΜΠΕΪ Στατιστικά

*Σημειώθηκε GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Αγνοεί τη νίκη στα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Δεν κατάφερε να σκοράρει στα 3/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.