*Όλα τα παιχνίδια του ου ομίλου διεξάγονται στο Κατάρ και είναι κεκλεισμένων των θυρών.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν και τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στη διοργάνωση, ανεξαρτήτως έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Σίδνεϊ – Σανγκάη ΣΙΠΓ 1-2

Σανγκάη ΣΙΠΓ – Σίδνεϊ στην Bet365

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κίνα)

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σανγκάη ΣΙΠΓ, μετά και την ήττα από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος (0-1). Το Σάββατο, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα αντιμετώπισε ξανά τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, κόντρα στην οποία επικράτησε αυτή τη φορά με 1-2. Ήταν καλύτερη, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και με σωστή διαχείριση έφτασε στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Με εννέα βαθμούς, είναι στη πρώτη θέση του ομίλου, όπου και “συγκατοικεί” με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος. Τραυματίας είναι ο Γιαν Ζουνλίνγκ (ΤΕ 16/0), εκτός και ο Μάρκο Αρναούτοβιτς (ΕΠ 20/8).

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-2 επί της Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 14′ με τον Κάι Χουικάνγκ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση επτά λεπτά, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Ρικάρντο Λόπες, στο 56ο λεπτό.

Σανγκάη ΣΙΠΓ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με 2-3 Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα πέντε έξι παιχνίδια της, στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΔΝΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αυστραλία)

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη από την πλευρά της η Σίδνεϊ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Σανγκάη ΣΙΠΓ (1-2). Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Στιβ Κόρικα αντιμετώπισε τη Γιεονμπούκ, για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Έδειξε καλό πρόσωπο σε γενικές γραμμές, όμως στάθηκε αρκετά άτυχη. Με μόλις ένα βαθμό σε τέσσερα παιχνίδια, είναι στην τελευταία θέση, έχοντας αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Θετικός στον covid-19 βρέθηκε ο Ράιαν ΜακΓκόουαν (ΑΜ 30/1) και είναι σε καραντίνα. Απουσιάζουν και οι δυο βασικοί τερματοφύλακες, για διάφορους λόγους.

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-0 από τη Γιεονμπούκ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 44ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.