17η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Διεξάγονται 7 μονοί αγώνες μεταξύ των 8 ομάδων του γκρουπ για να αναδειχθεί η πρωταθλήτρια.

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΑΝΓΚΑΙ SIPG ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Κουανγκτσόου ΡΦ, την προηγούμενη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο και προηγήθηκε δίκαια στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Γουεντζούν. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος για την ισοφάριση, αλλά η Σανγκάι απορρόφησε την πίεση και κατάφερε να διατηρήσει το 1-0 μέχρι τέλους.

Ήταν το 9ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα, σε πρωτάθλημα και κύπελλο (7-2-0). Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την πρωτοπόρο και σημερινή της αντίπαλο, Σαντόνγκ Λουνένγκ. Έχει σκοράρει στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

Τραυματίας ο Ρικάρντο Λόπεζ (14 συμμ./4 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Κουανγκτσόου ΡΦ.

Σανγκάι SIPG Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365gr)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΛΟΥΝΕΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Γκουοάν Πεκίνου και μάλιστα με ανατροπή, την προηγούμενη αγωνιστική. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμό στο β’ μέρος. Η Σαντόνγκ πίεζε για το γκολ, αλλά δέχτηκε το 0-1 κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Δεν πτοήθηκε, έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 1-1 στο 80′, με φοβερό γκολ του Σον. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 90+2′, με γκολ του Τζάντσον.

Ήταν η 13η νίκη της σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +5 από τη σημερινή της αντίπαλο. Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 3 παιχνίδια της.