*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη τοποθεσία και πιο συγκεκριμένα στην πόλη Νταλιάν.

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σανγκάη Σενχούα – Σανγκάη Πορτ 2-0

ΣΑΝΓΚΑΗ ΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-2 επί της Γουχάν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Ξου Ξιν και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 66′, εν τέλει έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Εντιαγέ στο 83′.

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Σανγκάη Πορτ, μετά και την ήττα από τη Γουχάν Θρι Τάουνς (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Λέκο αντιμετώπισε τη Γουχάν, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι από άποψη ευκαιριών, η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει και το κάτι παραπάνω. Αυτή ήταν και η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, φτάνοντας τους εννέα βαθμούς.

Σανγκάη Πορτ Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-1 επί της Γκουανγκτζού, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Βανγκ Χαϊζιάνγκ (19′) και Κάιο Γιουντίνγκ (70′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 81ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει μετά από τις έξι πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, η Σανγκάη Σενχούα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βου Ζινγκούι αντιμετώπισε τη Γκουανγκτζού, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια έδωσε χώρους στην αντίπαλό της, δεχόμενη απλά τη μείωση στα τελευταία λεπτά. Πέμπτη νίκη σε έξι παιχνίδια, οπότε και μοιράζεται την πρώτη θέση της κατάταξης, μαζί με τη Γουχάν Θρι Τάουνς. Έχει αποδυναμωθεί αρκετά σε σχέση με την περασμένη χρονιά, στηρίζεται κατά κύριο λόγο σε έμπειρους γηγενείς παίκτες.