*Όλα τα παιχνίδια του 7ου ομίλου διεξάγονται στο Κατάρ και είναι κεκλεισμένων των θυρών.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες, σε όλες τις διοργανώσεις.

Σανγκάη ΣΙΠΓ – Γιοκοχάμα Μαρίνος στην Bet365

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κίνα)

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στη διοργάνωση πανηγύρισε η Σανγκάη ΣΙΠΓ, μετά και από εκείνη κόντρα στο Σίδνεϊ (1-2). Την ΚΥριακή, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα αντιμετώπισε τη Γιεονμπούκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Έδειξε βελτίωση στον τρόπο που αγωνίζεται και έφτασε στη νίκη. Αήττητη στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της στο Τσάμπιονς Λιγκ, έχοντας όμως μόλις τέσσερις νίκες σε αυτό το σερί της. Έκανε έτσι το 2×2 στον όμιλο και σήμερα παίζει για την πρώτη θέση με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος. Τραυματίας είναι ο Γιαν Ζουνλίνγκ (ΤΕ 16/0), εκτός και ο Μάρκο Αρναούτοβιτς (ΕΠ 20/8).

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-2 επί της Γιεονμπούκ, για το Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας. Σε γενικές γραμμές ήταν ένα ισορροπημένο ματς, παρότι η Γιεονμπούκ είχε την κατοχή. Προηγήθηκε με τον Λου Βενγιούν στο 11ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 24′, εν τέλει επικράτησε με το εύστοχο πέναλτι του Χουλκ, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε.

Σανγκάη ΣΙΠΓ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με 2-3 Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ιαπωνία)

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, μετά και την ευρεία νίκη κόντρα στην Ουράβα (6-2 εντός). Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα της Ιαπωνίας, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 3-1. Αυτή ήταν και η τέταρτη ήττα της στα πέντε τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί όπου είναι ένα από τα φαβορί για να πάρει φέτος το τρόπαιο. Είχε δώσει ήδη δυο ματς στη διοργάνωση, πριν από τη διακοπή, επικρατώντας κατά σειρά των Γιεονμπούκ (1-2) και Σίδνεϊ (4-0). Στα αγωνιστικά, βρέθηκε θετικό κρούσμα covid-19 στο στρατόπεδο της, χωρίς όμως να γίνει γνωστό το πρόσωπο στο οποίο ανήκε το τεστ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 40ο λεπτό, βρέθηκε πίσω στο 53′ και παρότι ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα με τον Χατανάκα, εν τέλει δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (90′, 90’+5). Παράλληλα, είδε την αντίπαλό της να αστοχεί σε πέναλτι, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα επτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.