*18η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαντόνγκ Ταϊσάν – Σανγκάη Σενχούα 0-3

*NG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κινγκντάο Γουέστ Κόουστ. Το γκολ πέτυχε ο Γου Ξι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αήττητη από το ξεκίνημα της σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις διατηρείται η Σανγκάη Σενχούα (15-4-0), θα πρέπει να γυρίσουμε στις 4 Νοεμβρίου 2023 για να βρούμε την τελευταία ήττα που γνώρισε από τη Ζεζιάνγκ (2-1 εντός). Σαρωτική παρουσιάστηκε την προηγούμενη βδομάδα στην έδρα της Κινγκντάο Γουέστ Κόουστ πραγματοποιώντας το 3Χ3.

Δέχτημε μόλις δύο ευκαιρίες στην εστία της, την ώρα που δημιούργησε έντεκα ολοκληρώνοντας με 2.29 xGoals. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Σαντόνγκ Ταϊσάν έχει απολογισμό 4-1-1: Ηττήθηκε μόνο στις 11 Ιανουαρίου 2023 με 2-0.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Γκουοάν. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ ο Αντεγκμπένρο, προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Φάμπιο Αμπρέου ένα λεπτό αργότερα.

Έντεκα αναμετρήσεις κράτησε το αήττητο σερί της Σαντόνγκ Ταϊσάν (7-4-0), έλαβε τέλος στην έδρα της Γκουοάν την προηγούμενη βδομάδα. Δεν κατάφερε να κάνει γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σε κορυφαίο της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο αντίπαλος πορτιέρο καταγράφοντας συνολικά εννέα αποκρούσεις.

Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της επικράτησε μόνο της Τσονγκινγκ Τόνγκλιανγκλονγκ (6-3) για το FA Cup: Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στις επτά τελευταίες με αντίπαλο τη Σανγκάη Σενχούα (τρεις νίκες, τέσσερις ήττες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.