30η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Τζιντζιάνγκ.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 7 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΑΝΓΚΑΙ ΣΕΝΧΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από τη Ζεζιάνγκ, την περασμένη αγωνιστική. Κατώτερη των αντιπάλων της καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τη Ζεζιάνγκ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν δίκαια το προβάδισμα στο 74′. Η Σένχουα δεν έβγαλε ποτέ αντίδραση, με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σένχουα, μετά τη νίκη της με 0-1 επί της Μεϊζχού Χάκα. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη αδιάφορη ουσιαστικά για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 10 από τις 19 αναμετρήσεις της έως τώρα στη διοργάνωση.

Εκτός οι Γιουνκιού Λι, Κάο, Μπι Τζινχάο και Τσεντζιέ Ζου. Ο Μπασογκόγκ βρισκόταν με την εθνική ομάδα του Καμερούν στο Κατάρ και είναι άγνωστη η επιστροφή του. Τιμωρημένος ο Μα.

ΣΑΝΓΚΑΙ ΣΕΝΧΟΥΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε σπουδαία νίκη με 1-3 απέναντι στην Γκουοάν Πεκίνου, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά α’ μέρος, πήρε το προβάδισμα με το καλημέρα του 2ου ημιχρόνου (49′), με την ίδια να μην απειλείται ουσιαστικά από την αντίπαλο της. “Κλείδωσε” τη νίκη στο 76′, με το δεύτερο γκολ του Λιν στο παιχνίδι και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της στο 88ο λεπτό, κάνοντας το 0-3 μετά από τραγικό λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Σε εξαιρετική κατάσταση, μετράει τρεις συνεχόμενες νίκες, όλες με over2.5+g/g. Βρίσκεται στην 11η θεση της κατάταξης, όντας βαθμολογικά αδιάφορη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 29 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Δεν υπολογίζονται από τον κόουτς Ξιέ οι Τονγκ Λέι, Χουανχουάν Σαν και Γου Γουέι, που ήρθαν σε ρήξη με τη διοίκηση της ομάδας. Αμφίβολος ο Μανζόκι.