ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Στην ανωτερότητα του Χιούστον υποκλίθηκε την περασμένη αγωνιστική η Σαν Χοσέ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα 3-0. Υστυερησε συνολικά σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, έμεινε πίσω 1-0 στο πρώτο μέρος (21’). Σε παρόμοιους ρυθμούς η επανάληψη, δεν απείλησε παρά μόνο στο ελάχιστο, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 86’ της συνάντησης, για να δεχθεί και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις (3-0 στο 94’). Επιστροφή στις ήττες μετά από δύο σερί εντός έδρας νίκες επί των Κολοράντο (1-0) και Κολόμπους (2-1), παρέμεινε στην έκτη θέση της δυτικής περιφέρειας με 32 πόντους, νιώθει έντονη την απειλή των ομάδων που βρίσκονται από κάτω της, καθώς είναι στο +1 απ’ το Βανκούβερ, έχοντας δύο παιχνίδια περισσότερα. Εντός έδρας είναι υπολογίσιμη δύναμη, μετρώντας απολογισμό επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα. Τιμωρημένος ο Ιμπεριάλε (Αμυντικός, 9, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από το Χιούστον.

Στατιστικό: Over 2.5 τα επτά απ’ τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (δες το στην Goalbet)

Το Σαν Χοσέ – Φιλαδέλφεια Γιουν. παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΓΙΟΥΝ.

Από την άλλη πλευρά η Φιλαδέλφεια Γιουνάιτεντ αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε 3-0 από το Μόντρεαλ εντός έδρας. Δεν μπόρεσε να αποδώσει τα αναμενόμενα, έμεινε πίσω στο 69’ (0-1), για αν δεχθεί άλλα δύο τέρματα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (91’ με πέναλτι, 95’). Επιστροφή στις ήττες μετά τη νίκη επί του Ντάλας (3-1 εντός έδρας), τρέχει ρεκόρ 2-0-4 στις έξι πρόσφατες αναμετρήσεις της, ευρισκόμενη στην ένατη θέση της Ανατολής με 29 πόντους, στο -6 απ’ την πρώτη «εξάδα» και την είσοδο στα πλέι οφ, που αποτελεί μεγάλο στόχο. Μακριά από την έδρα της χάνει μεγάλο μέρος της δυναμικής της, μετρώντας απολογισμό μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες. Επιστρέφει ο Ντ. Τζόουνς (Μέσος, 11, 0), αμφίβολος ο Μπλέικ (Τερματοφύλακας, 17, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-0 από το Μόντρεαλ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.