*GG & over 3,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Κάνσας. Ο Βίτορ Κόστα έκανε το 1-0 στο 11′. Απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ροσέρο (18′) και Πουλίδο (29′).

Τέταρτη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές για τη Σαν Χοσέ που έχει ξεκινήσει με απογοητευτικό τρόπο τη σεζόν. Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γρήγορο προβάδισμά της στην έδρα της Κάνσας, βλέποντας τα δεδομένα να ανατρέπονται λίγο πριν το ημίωρο στην αναμέτρηση.

Πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας πέντε ευκαιρίες (δύο on target) χωρίς, ωστόσο, να καταφέρνει να φτάσει ούτε στην ισοφάριση. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 17 Σεπτεμβρίου 2023 για να βρούμε την τελευταία νίκη που πανηγύρισε στο πρωτάθλημα επί της Σολτ Λέικ (2-1 εντός), έκτοτε σημείωσε πέντε ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

ΣΑΝ ΧΟΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε 2+ γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κολοράντο. Ο Ρουιντίας έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους με πέναλτι στο 11′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καμπράλ στο 87′. Με δέκα αγωνίζονταν η Σιάτλ απ’ το 58′ (Ατένσιο), σε πέναλτι αστόχησε η Κολοράντο με Μιχαΐλοβιτς δέκα λεπτά αργότερα.

Παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο με την Κολοράντο, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα νωρίς στην αναμέτρηση. Απογοήτευσε στο δεύτερο βλέποντας τους φιλοξενούμενους να φτάνουν σε ποσοστό κατοχής μπάλας 63% και τον τερματοφύλακα Τόμας να καταγράφει επτά αποκρούσεις (σ.σ. αποσόβησε 1.90 γκολ).

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τη Σιάτλ που αγνοεί τη νίκη σε τρεις αγωνιστικές. Στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Σαν Χοσέ γνώρισε ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 6-3. Την άλωσε για τελευταία φορά στις 30 Σεπτεμβρίου 2021 (3-1).