*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Έρχονται από 6/7 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Κολοράντο. Έχασε πέναλτι στο 70’ το Κολοράντο, που έπαιζε με παίκτη λιγότερο απ’ το 51’.

Στάθηκε όρθια στο εκτός έδρας ματς με το Κολοράντο, πήρε ένα θετικό αποτέλεσμα, ήθελε κάτι περισσότερο, με δεδομένο ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω απ’ το 51’. Το Κολοράντο έχασε πέναλτι στο 70’, είχε κάποιες καλές φάσεις. Στάθηκε άτυχο το Σαν Χοσέ, που είχε δύο δοκάρια (από ένα σε κάθε ημίχρονο), το ματς θα μπορούσε να έχει πάει προς οποιαδήποτε πλευρά. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για το Σαν Χοσέ που ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 1-0 επί του Σιάτλ και το εντός έδρας 1-1 κόντρα στο Ντάλας, είχαν προηγηθεί δύο ήττες από Λος Άντζελες (2-1) και Γκάλαξι (2-1). Μετρά ρεκόρ 2-2-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 23 πόντους είναι πέμπτο στη Δύση.

ΣΑΝ ΧΟΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 3/6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 4/6 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΪΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί του Μόντρεαλ. Στο 12’ το 1-0, στο 36’ το 2-0, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 61’ για τους νικητές.

Πηγαίνει «τρένο», την περασμένη εβδομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα κόντρα στο Μόντρεαλ, κέρδισε δίκαια. Σκόραρε δύο γκολ μέχρι το 36’ και από εκεί και έπειτα το ματς πήρε το δρόμο του, η Φιλαδέλφεια διαχειρίστηκε άψογα την κατάσταση, οι αλλαγές του Μόντρεαλ στο ημίχρονο δε βοήθησαν ιδιαίτερα. Το 3-0 στο 61’ τελείωσε οριστικά το παιχνίδι.

Ήταν η έβδομη νίκη στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (7-1-0), πήρε αυτό που ήθελε και κέρδισε ακόμη περισσότερο έδαφος στη βαθμολογία, ανέβηκε στους 30 πόντους και βρίσκεται στην τρίτη θέση της Ανατολής. Αήττητη η Φιλαδέλφεια στα τελευταία τέσσερα εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος (3-1-0).