*Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Σαν Πάουλι – Σάλκε 3-1

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΖΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Καρλσρούης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Ματάνοβιτς (43′), την ανατροπή έκαναν οι Έγκεσταϊν (80′) και Τρεού (90+2′).

Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δεν πτοήθηκε ιδιαίτερα. Η Ζανκτ Πάουλι έκλεισε στα καρέ της την Καρλσρούη, συνέχισε να επιτίθεται και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις επιστρέφοντας, παράλληλα, στα νικηφόρα αποτελέσματα. Δεν άντεξε στο… σφυροκόπημα των γηπεδούχων ο τερματοφύλακας Ντρέβες που κατέγραψε επτά αποκρούσεις.

Το συγκρότημα του Χούρτζελερ συνεχίζει την εκπληκτική πορεία του στη 2. Μπουντεσλίγκα, διατηρείται αήττητο μετά από έντεκα αγωνιστικές (6-5-0) και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα (+2 από Φορτούνα Ντίσελντορφ και Αμβούργο). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 16 Απριλίου για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας ήττα από την Μπράουνσβαϊγκ (2-1), έκτοτε σημείωσε πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

ΖΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΚΕ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) του Αννόβερου. Ο Λάσμε άνοιξε το σκορ στο 42′, απάντησε ο Λέοπολντ για τους φιλοξενούμενους στο 52′. Το 3-1 έκαναν οι Τέμπελμαν (72′) και Καραμάν (76′), προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι ο Χάλστενμπεργκ (90′).

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών στη 2. Μπουντεσλίγκα έβαλε η Σάλκε, πετώντας στο καναβάτσο το Αννόβερο στη “Veltins Arena”. Παρουσιάστηκε αρκετά εύστοχη στην τελική προσπάθεια, ωστόσο εμφάνισε και πάλι σοβαρά αμυντικά προβλήματα.

Φτάνοντας τους δέκα βαθμούς οι “βασιλικοί μπλε” διατηρούνται οριακά εντός της επικίνδυνης ζώνης και σήμερα ταξιδεύουν στο “Millerntor” με στόχο την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Στις δύο τελευταίες επισκέψεις τους στο εν λόγω γήπεδο γνώρισαν ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 2-5. Θα πρέπει να γυρίσουμε περίπου 13 χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία φορά που το άλωσαν (2-0).