*9η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νικηφόρο πέρασμα από την έδρα της Καρλσρούης για την Σαν Πάουλι την προηγούμενη βδομάδα. Επικρατώντας με 3-1 έφτασε τους 16 βαθμούς που την διατηρούν ψηλά στην κατάταξη του πρωταθλήματος. Την ευστοχία τους εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν στροφές στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, ωστόσο δεν απέφυγαν το αρνητικό αποτέλεσμα.

“Η Ντιναμό Δρέσδης αποτελεί μία ομάδα που μπαίνει με δύναμη στις αναμετρήσεις της. Θα χρειαστούμε την στήριξη των οπαδών μας”, είπε ο προπονητής Σουλτζ. Οι “πειρατές” παραμένουν αήττητοι εντός έδρας με αντίπαλο την Ντιναμό Δρέσδης: Έχουν απολογισμό τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Καρλσρούης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Γκέρσμπεκ (13′ αυτ.), Μπουργκστάλερ (45′ πεν.) και Κιερέ (58′), μείωσε ο Σλέουσενερ στο 79′.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για άλλη μία φορά η Ντιναμό Δρέσδης επιβεβαίωσε πως ανεβάζει κατακόρυφα ρυθμούς όταν αγωνίζεται στην έδρα της. Μετά τις δύο σερί εκτός έδρας ήττες από Χαϊντενχάιμ (2-1) και Ντάρμσταντ (1-0), προσπέρασε το εμπόδιο της Βέρντερ επικρατώντας με 3-0. Πιο δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι σκοράροντας λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Κινητικές ήταν και οι δύο ομάδες στο δεύτερο, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν τις οποίες, ωστόσο, αξιοποίησε μόνο η Ντιναμό Δρέσδης. “Μας περιμένει άλλη μία δύσκολη πρόκληση, θέλουμε να χτίσουμε πάνω στην εμφάνιση με αντίπαλο την Βέρντερ”, είπε ο προπονητής Σμιντ. Οι “κιτρινόμαυροι” παραμένουν αήττητοι σε τέσσερις αναμετρήσεις με αντίπαλο την Σαν Πάουλι (1-3-0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Βέρντερ. Τα γκολ σημείωσαν οι Ντάφερνερ (40′, 66′) και Σρίτερ (75′).