*14η αγωνιστική.

*Από πέντε σερί μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΣΕΝ ΠΑΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στην Μπίλεφελντ. Το 1-0 ο Σέρα στο 76’, το 2-0 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 84’.

Δεν άξιζε να χάσει εκτός έδρας κόντρα στην Μπίλεφελντ την περασμένη εβδομάδα. Το ματς ήταν μετριότατο, είχε ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες, οι δύο ομάδες ήταν φανερό ότι έπαιζαν πρωτίστως για την ισοπαλία. Δύο «φορίσια» γκολ του Σέρα μετά το 75’ έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Μπίλεφελντ, παρότι η Σεντ Πάουλι ήταν πιο απειλητική μέχρι εκείνο το σημείο. Επιστροφή στις ήττες για τους γηπεδούχους, που έρχονταν απ’ το εντός έδρας 3-0 επί του Αμβούργου, έχουν ρεκόρ 1-1-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές και μοιραία έχουν χάσει έδαφος στη βαθμολογία. Βρίσκονται στην 12η θέση με 14 πόντους, στο -6 απ’ την εξάδα και μόλις στο +1 απ’ την τελική τριάδα. Χωρίς αλλαγές η αποστολή.

ΣΕΝ ΠΑΟΥΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Χολστάιν Κίελ. Το 0-1 στο 35’, το 1-1 ήρθε στο 72’ για την Ντάρμσταντ.

Ένα καλό ημίχρονο δεν ήταν αρκετό για τη Ντάρμσταντ την περασμένη εβδομάδα κόντρα στη Χολστάιν Κίελ. Μετριότατη στο πρώτο μέρος, έχανε δίκαια, βελτιώθηκε αρκετά στο δεύτερο 45λεπτο, ισοφάρισε στο 72’ και πίεσε αρκετά για την ανατροπή, αλλά δεν τη βρήκε. Δίκαιο το αποτέλεσμα. Επιστροφή στις απώλειες έπειτα από πέντε διαδοχικές νίκες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι τέσσερις για το πρωτάθλημα! Πορεύεται αήττητη στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, έχασε τελευταία φορά στην πρεμιέρα κόντρα στη Ρέγκενσμπουργκ, με 28 πόντους είναι πρώτη στην κατάταξη, αλλά μόλις στο +2 απ’ την Πάντερμπορν. Χωρίς νέες απουσίες.