* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Κολόν στα 9 τελευταία μεταξύ τους (4-5-0)!

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μπαράκας. Ο Ντομίνγκες πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 12ο λεπτό.

Από δύο κολλητές ήττες προέρχεται η “σικλόν”, αυτή της περασμένης Κυριακής στο “Τσίκι Τάπια” της ροκάνισε τις πρωταθληματικές φιλοδοξίες και σταμάτησε ένα αήττητο (εντός συνόρων) σερί 9 αναμετρήσεων (5-4-0).

Δεν μπήκε καλά στο ματς με την Μπαράκας και το πλήρωσε με γρήγορο γκολ σε μετάβαση. Δεν συνήλθε ως την ανάπαυλα, αλλά και μετά από αυτήν, όταν πήρε την κατοχή (70%) δεν κατάφερε να δημιουργήσει ιδιαίτερες απειλές στην περιοχή των γηπεδούχων.

Επιστρέφει στο “Νουέβο Γκασόμετρο” όπου η αποτελεσματικότητά της είναι πλέον σε ιστορικά επίπεδα! 10-2-0 το εντός έδρας σερί για το πρωτάθλημα, με ένα ολοστρόγγυλο μηδενικό στο παθητικό της για πάνω από 1,100 αγωνιστικά λεπτά μπρος στο κοινό της!

Με βασικό σχήμα αναμένεται να παραταχθεί σήμερα, παρότι ακολουθεί την Πέμπτη το ματς με την Παλεστίνο για την 5η αγωνιστική του Sudamericana.

Επέστρεψε ο Χιάι (δεξί μπακ/χαφ) από την Under-20 της Αργεντινής, εκτός αποστολής έμειναν οι Ελίας (μέσος), Περάλτα Μπάουερ (φορ), Χάμες (στόπερ).

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* No Goal τα 13 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΚΟΛΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Σεντράλ Κόρδοβα. Η Σεντράλ προηγήθηκε με Μπεσότζι (5’) και Μασιέλ (26’), αλλά η Κολόν επέστρεψε με Άμπιλα (50’) και αυτογκόλ (53’). Στο 59’ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες.

Σε πτωτική τροχιά η απόδοση της Κολόν τον τελευταίο μήνα, αρχίζει και υποτροπιάζει μετά το καλό ξεκίνημα της εποχής Γκοροσίτο. Τη Δευτέρα έμεινε ξανά στην ισοπαλία σε θεωρητικά βατό εντός έδρας παιχνίδι, ξανά δίχως να αξίζει κάτι περισσότερο.

Αιφνιδιάστηκε από τις μεταβάσεις της “φεροβιάριο” στο ξεκίνημα του αγώνα, με την άμυνά της ανοργάνωτη βρέθηκε γρήγορα με δύο γκολ στην πλάτη, ενώ ενδιάμεσα οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία. Ανύπαρκτη επιθετικά η Κολόν για ένα ημίχρονο, ξύπνησε μετά την ανάπαυλα και επέστρεψε γρήγορα, αλλά πάνω στο μομέντουμ ανατροπής έμεινε με 10 παίκτες και συμβιβάστηκε με το βαθμό.

Τιμωρημένος ο Μορέιρα (μέσος), δεν ταξίδεψαν στο Μπουένος Άιρες ούτε οι τραυματίες Σοτ (δεξι μπακ), Ασεβέδο (στόπερ), Γκολτς (στόπερ), Ιμπάνιες (εξτρέμ).