3η αγωνιστική

*Η Σάμροκ Ρόβερς έχει ηττηθεί μόλις 1 φορά στα τελευταία 10 παιχνίδια που υποδέχτηκε την Ντροχέντα.

*Η Ντροχέντα έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια που επισκέφτηκε το Tallaght Stadium.

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ντέρι Σίτι, για την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν κακή στο 1ο ημίχρονο, χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει κάποια προϋπόθεση για γκολ. Μία από τα ίδια και στο β΄μέρος, υπέπεσε σε παράβαση και δέχτηκε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάτσινγκ στο 55′. Πίεσε και σε μία από τις ελάχιστες φάσεις στο παιχνίδι έφτασε στην ισοφάριση, κάνοντας το 1-1 στο 74′. Δεν άντεξε, όμως, μέχρι τέλους, με το τελικό 2-1 να διαμορφώνεται στο 90+4′.

Ήταν η 1η φετινή ήττα για την πρωταθλήτρια, που αναμένεται να βγάλει αντίδραση απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο. Μετράει 7 νίκες στα τελευταία 10 εντός έδρας παιχνίδια της. Έχει βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα 9 από τα τελευταία 10 παιχνίδια στο γήπεδο της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Σάμροκ Ρόβερς Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα. (Δες το στην betshop)

*5 συνεχόμενα 2-3 γκολ, σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από τη Σέλμπουρν, για την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν χειρότερη της αντιπάλου της και μετά το 0-1 στο 49′ κατέρρευσε. Οι φιλοξενούμενοι έφταναν εύκολα στην περιοχή της Ντροχέντα, δημιουργώντας καλές προϋποθέσεις για ένα δεύτερο γκολ. Η Ντροχέντα πίεσε για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και το πλήρωσε, με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται στο 90+3′.

Δεν έχει ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα, κάτι που δύσκολα θα αλλάξει απέναντι στην πρωταθλήτρια σήμερα. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 10 επίσημα εκτός έδρας παιχνίδια της. Έχει δεχτεί γκολ στα 9 από τα τελευταία 10 επίσημα εκτός έδρας παιχνίδια της.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.