*Πλέι οφ για το Europa Conference League. Aγώνας ρεβάνς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*A’ παιχνίδι: Φλόρα Ταλίν – Σάμροκ Ρόβερς 4-2. Συναρπαστικό ματς, δίκαιη νίκη των Εσθονών που έβγαλαν καλύτερο πρόσωπο.

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν ξανά το 2011 για τον δεύτερο προκριματικό του Champions League. Η Σάμροκ Ρόβερς πήρε την πρόκριση με νίκη 1-0 στην Ιρλανδία και ισοπαλία 0-0 στην Εσθονία.

*Ανώτατο όριο προσέλευσης οι 3.500 θεατές στο «Τάλατ Στάντιουμ».

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ιρλανδία, 246)

Αδιάβαστη παρουσιάστηκε στο Ταλίν η Σάμροκ Ρόβερς που έδειξε να αιφνιδιάζεται από την επιθετική προσέγγιση της αντιπάλου, πριν το καταλάβει δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 27′, στη συνέχεια όμως ανέβασε την απόδοσή της για να μειώσει σε 2-1 λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, αφού έπρεπε να δεχτεί ακόμη ένα γκολ στο 76′ για να ξυπνήσει και να μειώσει δέκα λεπτά αργότερα, για να αιφνιδιαστεί εκ νέου ένα λεπτό μετά και να δεχτεί μια απρόσμενη βαριά ήττα, που πάντως μπορεί να ανατρέψει στο Δουβλίνο.

Μεγάλος ο ενθουσιασμός και ακόμα μεγαλύτερο το δέλεαρ της πρόκρισης σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά το 2011. Αναβλήθηκε το κλασσικό ντέρμπι με την Μποέμιαν και έτσι πάει στη ρεβάνς ξεκούραστη και χωρίς προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ήττα στο Ταλίν από την Φλόρα με 4-2.

Σάμροκ Ρόβερς Στατιστικά

*3/5 φετινά της ευρωπαϊκά παιχνίδια έληξαν under 2,5 (δες το στη Bwin)

*5-1-4 ο εντός έδρας απολογισμός της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις την τελευταία πενταετία

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΛΟΡΑ ΤΑΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Εσθονία, 183)

Ντελίριο ενθουσιασμού επικρατεί στις τάξεις της μετά την σπουδαία νίκη επί της Σάμροκ Ρόβερς με 4-2, βρίσκεται μπροστά στην μεγαλύτερη πρόκληση της ιστορίας της, αφού σε περίπτωση πρόκρισης επί των Ιρλανδών θα γίνει η πρώτη εσθονική ομάδα που θα συμμετάσχει σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Άπαντες στην χώρα ανυπομονούν. Η εμφατική νίκη επί της Σάμροκ ήλθε κυρίως εξαιτίας του γρήγορου επιθετικού της παιχνιδιού και της έλλειψης φόβου που την διακατείχε.

Ο τεχνικός της Χεν, ζήτησε από τους παίκτες του να ξεχάσουν το σκορ του πρώτου αγώνα και να παραμείνουν απόλυτα συγκεντρωμένοι στο στόχο τους. Στο πρωτάθλημα, η ομοσπονδία της έδωσε ρεπό προκειμένου να προετοιμαστεί κατάλληλα για τον «τελικό με την Σάμροκ Ρόβερς. Διαθέσιμος ο μπακ/χαφ Ογιάμαα (7/0), χωρίς αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η νίκη επί της Σάμροκ Ρόβερ με 4-2 στην έδρα της, την περασμένη Πέμπτη.