*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

*GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Έμπολι. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Εμπουέχι στο 55′.

Για τρίτη σερί αναμέτρηση η Σαμπντόρια δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, γνωρίζοντας παράλληλα ισάριθμες ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Το βράδυ της Δευτέρας επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Έμπολι (1-0) παραμένοντας στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο καταγράφοντας σε αυτό 14 ευκαιρίες, επτά εκ των οποίων βρήκαν στόχο.

Μάλιστα στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με τον Γκαμπιαντίνι, προτού ο VAR ακυρώσει το γκολ για χέρι. Οι “μπλουτσερκιάτι” γνώρισαν έξι ήττες σε επτά αγωνιστικές, παράλληλα αγνοούν τη νίκη εντός έδρας σε εννέα (δύο ισοπαλίες, επτά ήττες) σκοράροντας μόλις δύο φορές, ενώ δέχτηκαν συνολικά 15 γκολ. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Ρινκόν, ο προπονητής Στάνκοβιτς θα δώσει φανέλα βασικού σε Τζούρισιτς και Σαμπίρι. Επιστρέφει στην αποστολή ο πολύπειρος Κουαλιαρέλα, νοκ άουτ τέσσερις.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Μπολόνια. Ο Μπέτο άνοιξε το σκορ μόλις στο 10′, απάντησαν οι Σανσόνε (59′) και Πος (80′).

Το ντεφορμάρισμά της συνέχισε η Ουντινέζε και κόντρα στην Μπολόνια, από την οποία γνώρισε την ήττα (με ανατροπή) στην “Dacia Arena” (2-1). Παρουσιάστηκε συνολικά καλύτερη, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να αποφύγει τουλάχιστον το αρνητικό αποτέλεσμα, την ώρα που στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι για να κάνουν το 3-1. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 3 Οκτωβρίου για να βρούμε την τελευταία νίκη των “τζεμπρέτε” επί της Ελλάς Βερόνα (2-1 εκτός), έκτοτε σημείωσαν έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες όντας στο -9 από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Στο προπονητικό κέντρο αποσύρθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Αντρέα Σοτίλ, το γνωστό κι ως ritiro, ώστε να συγκεντρωθούν ενόψει της σημερινής μάχης. Στις πέντε τελευταίες εξόδους τους στη Σέριε Α έχουν απολογισμό 0-3-2: Στις τρεις δεν σκόραραν, ενώ κράτησαν το μηδέν στις δύο. Ετοιμοπόλεμος ο Ντεουλοφέου, δύσκολα θα ξεκινήσει από την αρχή της αναμέτρησης. Φανέλα βασικού προβάρει ο Αρσλάν.