*6η αγωνιστική

*Η Μίλαν πανηγύρισε τη νίκη στις 4/5 τελευταίες αγωνιστικές με τη Σαμπντόρια (μία ισοπαλία). Κράτησε το μηδέν στις δύο τελευταίες.

*Η Σαμπντόρια γνώρισε την ήττα στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Μίλαν για τη Σέριε Α.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Ελλάς Βερόνα. Ο Καπούτο άνοιξε το σκορ στο 40′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Αουντέρο (44′ αυτ.) και Ντόιγκ (45+3′).

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε από το “Bentegodi” η Σαμπντόρια την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας την ήττα (με ανατροπή) από την Ελλάς Βερόνα (2-1). Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα με το υπέροχο γκολ του Καπούτο, τα δεδομένα ανατράπηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι πάτησαν τέρμα το γκάζι στο δεύτερο, δημιούργησαν συνολικά έντεκα ευκαιρίες αναγκάζοντας σε έξι αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Αουντέρο.

Την ευκαιρία να “κλέψει” τον βαθμό είχε η Σαμπντόρια με τη συμπλήρωση των 90′, ωστόσο το δυνατό σουτ που εξαπέλυσε ο Καπούτο βρήκε στην εξωτερική μεριά των διχτυών. “Πάντα είμαι υπό αμφισβήτηση, πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη Μίλαν με πάθος και ενέργεια”, είπε ο προπονητής Τζιαμπάολο. Δεν αναμένεται να προχωρήσει σε σημαντικές αλλαγές στο βασικό σχήμα του.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 7/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΙΛΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σάλτσμπουργκ. Ο Οκαφόρ άνοιξε το σκορ στο 28′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 40′ ο Σαλεμάκερς για τους φιλοξενούμενους.

Ντεμπούτο με ισοπαλία στον 5ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ για τη Μίλαν, μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία μεσοβδόμαδα (1-1). Είχε την ευκαιρία να αποσπάσει και τους άλλους δύο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο το σουτ του Ράφαελ Λεάο βρήκε στο αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων. Την Τετάρτη (14/9) οι “ροσονέρι” υποδέχονται την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο “San Siro”.

Παραμένουν αήττητοι μετά από πέντε αναμετρήσεις στη Σέριε Α (3-2-0), την προηγούμενη βδομάδα πανηγύρισαν το “τρίποντο” στο “Derby della Madonnina” με την Ίντερ (3-2). “Δεν μπορούμε να διαχειριστούμε καλά τις αναμετρήσεις, πρέπει πάντα να παίζουμε με ένταση”, είπε ο προπονητής Πιόλι. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ θα υπάρχουν αλλαγές στο βασικό σχήμα που θα παρατάξει. “Παίζει” μία θέση ανάμεσα σε Καλάμπρια και Ντεστ, κάτι ανάλογο συμβαίνει και με το δίδυμο Τονάλι – Μπενασέρ.