*19η αγωνιστική

*Η Σαμπάιο Κορέα είναι αήττητη εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, με τρεις νίκες, όλες έχοντας δεχθεί γκολ, και μία ισοπαλία.

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα έχασε εύκολα με 2-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ, με τον Ντένιλσον Ζούνιορ να ανοίγει το σκορ στο 18’, ενώ ο Φελιπίνιο στο 48’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Σαμπάιο Κορέα ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ, με αυτή να είναι η τέταρτη ήττα της στους εφτά τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόνο μία νίκη. Μάλιστα κέρδισε μακριά από την έδρα της, με δύο ισοπαλίες και μία ήττα στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, χαμηλά σε αυτόν, στην 15η θέση του, ούσα πλέον στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Γκάμπριελ Φουρτάδο.

Σαμπάιο Κορέα Στατιστικά

*Τέσσερα σερί under 2,5 και N/G τελευταία παιχνίδια της.

*14/19 under 2,5 εντός έδρας το 2023

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε έχασε 1-2 εντός έδρας από την Βιτόρια, αν και ισοφάρισε προσωρινά με αυτογκόλ του Καμουτάνγκα στο 51ο λεπτό, έχοντας βρεθεί να χάνει από αυτογκόλ του Ραφαέλ Τιέρε στο 45’, με το δεύτερο τέρμα να το δέχεται από τον Ζοσέ Χιούγκο στο 65ο λεπτό.

Η Σπορτ Ρεσίφε ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας από την Βιτόρια, με αυτή να είναι η τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί ήττες, έπειτα από δύο ισοπαλίες.

Πλέον βγήκε εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, ιούσα στην 5η θέση και δεν οδηγεί στη μεγαλύτερη κατηγορία, αλλά στο -2 από την πρώτη τετράδα.

Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμών έμειναν ο αμυντικός Ιγκόρ Κάριους, ο μέσος Ζορζίνιο και ο επιθετικός Φαμπρίσιο Ντάνιελ, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ιτάλο.

Απέκτησε και τον έμπειρο επιθετικό Ντιέγκο Σόουζα, που αποθεώθηκε στην άφιξη του στο Ρεσίφε, αλλά ακόμη δεν είναι διαθέσιμος.