*8η αγωνιστική

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Α Μπε Σε Νατάλ, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, με ένα αυτογκόλ του Σιμάο μόλις στο έκτο λεπτό.

Η Σαμπάιο Κορέα κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Α Μπε Σε Νατάλ, χωρίς να ενθουσιάσει ιδιαιτέρως με την απόδοση της. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδό της, οι μοναδικές που έχει πετύχει και στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της.

Γενικώς το ξεκίνημα της δεν είναι καλό στο πρωτάθλημα, αφού βρίσκεται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη υποβιβασμού.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι Πάρα (ΑΜ), Ιτάλο (ΕΠ), Φάμπιο Ιγκουϊάρ (ΑΜ), Ματέους Πίβο (ΑΜ), αλλά έγιναν καλά και επιστρέφουν ο αμυντικός Άλισον και ο επιθετικός Πιμεντίνια.

Σαμπάιο Κορέα Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 μαζί με N/G

*Εχει 8/14 N/G εντός έδρας

*Εχει 9/14 under 2,5 εντός έδρας

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γκουαρανί παρόλο που προηγήθηκε με τον Ζεχ στο 90ο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Μπρούνο Μέντες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Πόντε Πρέτα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Γκουαρανί στο μεγάλο ντέρμπι του Καμπίνας, σε ένα παιχνίδι που φαινόταν πως θα το κερδίσει με ένα γκολ προς το τέλος, αλλά αντί να πανηγυρίσει μία μεγάλη νίκη, δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Ειδικά μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια, με δύο ήττες, αμφότερες στο εθνικό πρωτάθλημα.

Τα δικά της άσχημα αποτελέσματα σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα την διατηρούν εντός ζώνης υποβιβασμού, ισόβαθμη με την ομάδα στην τελευταία θέση παραμονής, αλλά και με μία ομάδα από κάτω της.

Εκτός των τραυματιών Ζιν Κάρλος (ΑΜ), Ελιέλ (ΕΠ), Εντσον (ΑΜ) τιμωρημένοι είναι οι Ζεχ (ΕΠ), Αρτούρ (ΑΜ) και ο μέσος Ελβις έμεινε εκτός αποστολής για λόγους ξεκούρασης.,