*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρουζέιρο – Σαμπάιο Κορέα 2-0

*Οι τέσσερις από τους πέντε αγώνες τους στο παρελθόν έχουν λήξει under 2,5 και 2-3 γκολ.

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Βίλα Νόβα, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πάρα πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Η Σαμπάιο Κορέα δεν κατάφερε μετά την πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα να κερδίσει για πρώτη φορά μακριά από το γήπεδο της, μένοντας στο 0-0 απέναντι στην αδύναμη Βίλα Νόβα. Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, έχοντας τρεις ισοπαλίες, μία νίκη και μία ήττα στις πέντε πιο πρόσφατες αγωνιστικές.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έστω και οριακά, στην 10η θέση του, απέχοντας πλέον τους ίδιους βαθμούς, οκτώ συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού και την πρώτη τετράδα που εξασφαλίζει άνοδο.

Εξακολουθεί να λείπει ο μακροχρόνια τραυματίας τερματοφύλακας Λουίζ Ντάνιελ, ενώ χτύπησαν και θα λείψουν και ο αμυντικός Ζοέσιο, αλλά και ο επιθετικός Ιγκόρ Κατανάου. Όμως έγινε καλά και επιστρέφει ο αμυντικός Γκάμπριελ Φουρτάδο.

Σαμπάιο Κορέα Στατιστικά

*Εχει 5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 12/22 αγώνες εντός έδρας με 2-3 γκολ, 9/12 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 12/22 under 2,5 εντός έδρας, 7/12 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε άνετα με 4-0 εντός έδρας την Ναούτικο, κινδυνεύοντας μόνο σε μία περίπτωση με ισοφάριση, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Προηγήθηκε με τον Εντού στο 25’, με τα άλλα τρία γκολ να τα πετυχαίνει στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Εντουάρντο Μπροκ (68’), Λίνκολν (81’ πεν.), Ζάζα (87’), παίζοντας και με παίκτη περισσότερο από το 73’ και έπειτα.

Η Κρουζέιρο κέρδισε δια περιπάτου με 4-0 εντός έδρας την Ναούτικο, έστω και αν τα δύο γκολ τα πέτυχε αργά στον αγώνα. Αυτή ήταν η επιστροφή της στις νίκες έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες, αλλά στο πρωτάθλημα έχει να χάσει εδώ και εννιά αγωνιστικές, με πέντε νίκες. Πάντως η τελευταία ήττα της ήρθε μακριά από το γήπεδο της.

Είναι πάντα πρωτοπόρος και μάλιστα έχει σημαντική απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +10 για την ακρίβεια, από την δεύτερη θέση, και είναι πάντα πολύ μακριά, στο +19 συγκεκριμένα, από την 5η θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ενώ έχει ακόμη την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, αλλά πλέον και την καλύτερη άμυνα αυτής, μαζί με την Γκρέμιο.

Εχουν επιστρέψει όλοι οι τραυματίες, μοναδικός απών πλέον είναι ο μέσος Ζοάο Πάουλο που έχει κάποιες ενοχλήσεις. Και παρόλο που εξέτισε την ποινή του ο μέσος Τσάι, έμεινε εκτός αποστολής.