Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΣΑΜΠΑΪΟ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές η Σαμπάιο, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Φλάβιο Αραούχο φιλοξενήθηκε από την Μπραζίλ ντε Πελότας, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Η Σαμπάιο μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λούκας Σοτέρο, ωστόσο έξι λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Μετά και από αυτή την ισοπαλία της, η Σαμπάιο εξακολουθεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 22 βαθμούς, έχοντας παράλληλα και τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 41 τέρματα παθητικό. Μπροστά στο κοινό της μετράει μόλις τρεις νίκες, έχοντας επίσης έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Από την αποψινή αναμέτρηση θα απουσιάσει μόνο ο Ντιόγκο Ορλάντο (ΜΕ), ο οποίος ταλαιπωρείται από μυϊκό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπραζίλ ντε Πελότας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Λουβερντένσε, η οποία και μετράει τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Μετά την εντός έδρας νίκη επί της Τούπι με 2-1, η ομάδα του Ζούνιορ Ρότσα φιλοξένησε την Παρανά, της οποίας και επικράτησε με σκορ 3-2. Ο Αλφρέδο με δυο προσωπικά τέρματα (18′, 24′) έβαλε από νωρίς την ομάδα του μπροστά στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά πριν το ημίχρονο. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Σέρχιο Μότα έδω προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του, με την Παρανά να μειώνει και πάλι για το τελικό 3-2 στο παιχνίδι αυτό. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 42 βαθμούς στο πρωτάθλημα, απέχοντας πλέον έξι από την τέταρτη θέση, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Παράλληλα, με 27 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Δυο νίκες, εφτά ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Από την αποψινή αναμέτρηση θα απουσιάσει ο Ραούλ Πράτα (ΑΜ), ο οποίος έχει συμπληρώσει κίτρινες κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Παρανά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.