*5η αγωνιστική

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Βόλφσμπεργκερ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Πάβλοβιτς (20′) και Σέσκο (41′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βίζινγκερ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεύτερη σερί νίκη για την πρωταθλήτρια Σάλτσμπουργκ επί της Βόλφσμπεργκερ στη “Red Bull Arena” (2-1) την προηγούμενη βδομάδα. Έπαιξε όσο χρειάστηκε για να φτάσει στους τρεις βαθμούς: Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο κι έριξε ρυθμούς στο δεύτερο, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες, προτού πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις.

“Δεν έμεινα ευχαριστημένος από την εμφάνιση στο τελευταίο μισάωρο”, είπε ο προπονητής Γιέισλε. Το μόνο σίγουρο είναι πως οι “κόκκινοι ταύροι” δεν έχουν βρει ακόμα την αγωνιστική ταυτότητά τους που τους επέτρεψε να κυριαρχούν εντός των συνόρων. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Ντιαμπού.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Ριντ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Άρβεϊλερ στο 73′. Με δέκα έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 55′ (Λάκνερ), ένα λεπτό αργότερα ο Βίμερ αστόχησε σε πέναλτι για την Κλάγκενφουρτ.

Έπρεπε να περάσουν τρεις αγωνιστικές για να σπάσει το ρόδι η Κλάγκενφουρτ! Την προηγούμενη βδομάδα προσπέρασε το εμπόδιο της Ριντ επικρατώντας με 1-0 στη “28 Black Arena”. Παρουσιάστηκε πιο απειλητική στο πρώτο ημίχρονο και στάθηκε τυχερή λίγο πριν την ολοκλήρωση αυτού, όταν ο Μονσάιν έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι (42′).

Μονότερμα έπαιξε στο δεύτερο, αφού απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 55′. “Φτάσαμε δίκαια στη νίκη, είχαμε και την τύχη στο πρώτο ημίχρονο. Πραγματοποιήσαμε μία καλή εμφάνιση”, ανέφερε ο προπονητής Πακούλτ. Η Κλάγκενφουρτ αγνοεί τη νίκη σε τρεις επισκέψεις της στην έδρα της Σάλτσμπουργκ (0-1-2).