*4η αγωνιστική

*Η Σάλκε παραμένει αήττητη στις τέσσερις αναμετρήσεις με την Ουνιόν στην Μπουντεσλίγκα (μία νίκη, τρεις ισοπαλίες).

*Σάλκε (28%) και Ουνιόν (40%) έχουν το μικρότερο ποσοστό κατοχής από όλες τις ομάδες στη φετινή Μπουντεσλίγκα.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΣΑΛΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Βόλφσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Τερόντε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Έχοντας μοιραίο τον Τερόντε που αστόχησε στο ίδιο πέναλτι… δύο φορές (επαναλήφθηκε), η Σάλκε επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Βόλφσμπουργκ (0-0) την προηγούμενη βδομάδα. Δέχτηκε ισχυρή πίεση στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο ο τερματοφύλακας Σβόλοου πραγματοποίησε τουλάχιστον τρεις μεγάλες επεμβάσεις κρατώντας το μηδέν στην εστία του.

Πριν την έναρξη της 4ης αγωνιστικής οι “βασιλικοί μπλε” μετρούσαν το μικρότερο ποσοστό κατοχής μπάλας από κάθε άλλη ομάδα της Μπουντεσλίγκα. “Θα πρέπει να δουλέψουμε σκληρά στην αναμέτρηση με την Ουνιόν, δεν θα μας χαριστεί τίποτα”, υπογράμμισε ο προπονητής Κράμερ. Ο Μορ διεκδικεί θέση βασικού, αν την πάρει θα αφήσει στον πάγκο τον Λάτζα. Την ίδια ώρα ο Ντρέξλερ εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι επιστρέφει.

ΣΑΛΚΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 13/14 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Λειψίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Σιμπατσό (32′) και Μπέκερ (38′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορμπάν στο 83′.

Στάθηκε τυχερή στο 19′, όταν είδε τον Βέρνερ να πλασάρει στο δεξί δοκάρι του τερματοφύλακα Ρόνοφ, προτού σκοράρει δύο φορές σε διάστημα έξι λεπτών πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Η Ουνιόν πέταξε νοκ άουτ τη Λειψία (2-1 εντός) συγκεντρώνοντας επτά βαθμούς, πραγματοποιώντας παράλληλα το κορυφαίο ξεκίνημα στην ιστορία της στη μεγάλη κατηγορία.

“Η Σάλκε αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες ομάδες στη Γερμανία, έχει παράδοση και ένα σπουδαίο γήπεδο που θα μας δημιουργήσει πίεση”, είπε ο προπονητής Φίσερ. Δεν υπάρχουν νεότερα αγωνιστικά προβλήματα για τους πρωτευουσιάνους ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, δύσκολα θα αλλάξει κάτι στην ενδεκάδα τους.