*9η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Ο Ρομπέρτο Πέτζολντ αποτέλεσε παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Ίνγκολσταντ, τη θέση του πήρε κι επίσημα ο Αντρέ Σούμπερτ.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις νίκες σε τέσσερις αγωνιστικές πανηγύρισε η Σάλκε. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε σε αυτές επικρατώντας της Χάνσα Ρόστοκ (2-0 εκτός). Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο κινητικοί κι αποφασιστικοί, εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν φτάνοντας σε μία δίκαιη επικράτηση. “Είναι τρομερά ευχάριστο το γεγονός πως μπορούμε να αγωνιστούμε μπροστά σε ακόμα περισσότερους οπαδούς μας. Μας δίνουν ώθηση”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Γραμμόζης.

Στις τέσσερις αναμετρήσεις που έδωσαν οι “βασιλικοί μπλε” κόντρα στην Ίνγκολσταντ πανηγύρισαν μόλις μία νίκη: Τον Ιανουάριο 2017 με 1-0 στη “Veltins Arena” με σκόρερ του Μπουργκστάλερ στις καθυστερήσεις. Δεν έχουν πετύχει ποτέ περισσότερα από ένα γκολ σε κάθε μία από αυτές

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Χάνσα Ρόστοκ. Και τα δύο γκολ σημείωσε ο Τερόντε (42′, 49′).

ΣΑΛΚΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για τον Ρομπέρτο Πέτζολντ αποτέλεσε η τρίτη σερί ήττα της Ίνγκολσταντ από την Φορτούνα (2-1 εντός). Μοιρασμένη ήταν η αναμέτρηση με τους φιλοξενούμενους να έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους. Και οι δύο ομάδες έφταναν με ευκολία έξω από την αντίπαλη μεγάλη περιοχή, με τη Φορτούνα να αποδεικνύεται πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Στην τεχνική ηγεσία της Ίνγκολσταντ τοποθετήθηκε ο Αντρέ Σούμπερτ με θητεία σε Γκλάντμπαχ, Μπραουνσβάιγκ και Χόλσταϊν Κίελ. “Γνωρίζουμε καλά τη θέση στην οποία βρισκόμαστε, δεν θα είναι εύκολο να ξεφύγουμε από αυτή. Θα χρειαστεί δουλειά σε κάθε τομέα”, υπογράμμισε ο 50χρονος Γερμανός.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Φορτούνα. Οι Χόφμαν (57′) και Ζίμερμαν (74′) έδωσαν προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Καγιά με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 84′ ο τερματοφύλακας της Φορτούνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.