4η αγωνιστική

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

*Η Χάλιφαξ δεν έχει ηττηθεί ποτέ με αντίπαλο τη Σάλφορντ Σίτι, όπου σε οκτώ ματς μετράει έξι νίκες και δυο ισοπαλίες.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης μετά από τρία ματς η Σάλφορντ Σίτι, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Γκράχαμ Αλεξάντερ φιλοξενήθηκε από τη Σάτον, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1. Παρότι πήρε το προβάδισμα με το τέρμα του Πιερτζιάνι στο 20′, είδε την αντίπαλό της να κάνει την ανατροπή και να παίρνει τη νίκη. Παράλληλα, δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το 54ο λεπτό και έπειτα.

Δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Γκέιτσχεντ (2-1 εκτός). Και στα τρία παιχνίδια της πάντως, κατάφερε να προηγηθεί, αλλά δεν πανηγύρισε τη νίκη. Δεν έχει δικαιώσει για την ώρα όσους τη θεωρούν ένα από τα φαβορί της κατηγορίας. Απόψε, θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί, κόντρα σε μια ομάδα που ποτέ ξανά στο παρελθόν δεν έχει κερδίσει. Πλήρης η αποστολής της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Σάλφορντ Σίτι – Χάλιφαξ παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΧΑΛΙΦΑΞ

Ιδανικό ξεκίνημα για τη Χάλιφαξ στις υποχρεώσεις για τη νέα σεζόν. Το Σάββατο, η ομάδα του Τζέιμι Φουλάρτον φιλοξένησε τη Μέιντστοουν, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 40′ ο Κινγκ, με τον Τόμλινσον να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 71′. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε στο 70ο λεπτό ο Σάουθγουελ, με πέναλτι.

Έκανε έτσι το 3×3 στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας προηγηθεί οι δυο νίκες επί των Μπρέιντρι Τάουν (0-2 εκτός) και Μπάροου (2-0 εντός). Ακόμη μια φορά που ο Φουλάρτον έδειξε ευχαριστημένος από τους παίκτες, οι οποίοι βγάζουν τα στοιχεία που θέλει ο ίδιος στο παιχνίδι τους. Επικράτησε δυο φορές στα δώδεκα τελευταία εκτός της, μετρώντας ακόμη έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Αμφίβολος και πάλι ο Τζος Στάντον (2/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.