*22η αγωνιστική

*Η Σάλφορντ όχι απλά είναι αήττητη τα δύο τελευταία χρόνια από την Στίβενεϊτζ, έχει 4/4 νίκες απέναντι της.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάλφορντ δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στην φορμαρισμένη Μάνσφιλντ, χάνοντας με 2-1 εκτός έδρας από αυτήν. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, με την προηγούμενη να είναι στο γήπεδό της, η οποία και ήταν η πρώτη μετά από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε δύο νίκες.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 17η θέση του για την ακρίβεια, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +8 συγκεκριμένα, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, από την οποία είναι στο -9! Και όλα αυτά, ενώ θεωρούταν από τα φαβορί για άνοδο πριν αρχίσει η σεζόν.

Τραυματίες είναι οι επιθετικοί Χέντερσον, Μέλορ, Τόμας – Ασάντε, ο μέσος Γουίλοκ και οι αμυντικοί Ενμάι, Εντάμπα. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Χάντερ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάλφορντ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ αν και προηγήθηκε με τον Λουντ μόλις στο ένατο λεπτό. Όμως δέχθηκε ισχυρή πίεση στη συνέχεια και αφού ισοφαρίστηκε από τον Οατς στο 36’, δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον ΜακΛάφλιν στο 45ο λεπτό.

Σάλφορντ Στατιστικά

*Εχει έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην Interwetten)

*Εχει 10/14 under 2,5 εντός έδρας, 7/11 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στίβενεϊτζ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Καρλάιλ, αν και η απόδοση της ήταν τέτοια που άξιζε πολλά περισσότερα, ίσως και τη νίκη. Όμως αυτό που μετράει είναι πώς γνώρισε δεύτερη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και εφτά αγώνες, με τέσσερις ήττες, ενώ σε αγώνες πρωταθλήματος δεν έχει νίκη στους οκτώ τελευταίους εκτός, με έξι ήττες.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και είναι σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού. Και ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη από τότε που όρισε ως τεχνικό της τον Πολ Τισντέιλ.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Κάρτερ (ΜΕ), Ντέιλι (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Καρλάιλ, με το πρώτο γκολ να το δέχεται κόντρα στη ροή του αγώνα, από τον Μέλις στο 44ο λεπτό. Και το δεύτερο ήρθε με πέναλτι του Γκίμπσον στο 65’.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα under 2,5.

*Εχει 8/13 N/G εκτός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 8/13 over 2,5 εκτός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.