*6η  αγωνιστική

*Η Σάλφορντ έχει 3/3 νίκες στο γήπεδό της απέναντι στην Στίβενεϊτζ.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Τόμας – Ασάντε στο 10’, αφού δέχθηκε την ισοφάριση σε κρίσιμο χρονικό σημείο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, από τον Χερστ. Και βρέθηκε να χάνει από γκολ του ίδιου παίκτη στο 63’, έχοντας μία ευκαιρία να ισοφαρίσει, που σταμάτησε στο αντίπαλο δοκάρι.

Η Σάλφορντ προηγήθηκε, αλλά δεν κατάφερε να αντέξει και όχι μόνο ισοφαρίστηκε, έχασε κιόλας, με 2-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, δεύτερη στη σεζόν, μετά από εκείνη για το Λιγκ Καπ, αν και στο γήπεδό της έχει 2/2 νίκες μέχρι στιγμής, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Και παρά το πρόσφατο αρνητικό αποτέλεσμα, εξακολουθεί να έχει κάνει το καλύτερο της ξεκίνημα σε σεζόν, από τότε που ανέβηκε στις επαγγελματικές κατηγορίες. Και μπορεί να είναι στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την κορυφή.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ισταμ, Σέπαρντ και ο μέσος Μάλαν που δεν έχουν παίξει, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού ΜακΑλενι και του αμυντικού Νάρτεϊ που έχουν κάποιες ενοχλήσεις. Πήρε δανεικό από την Μπόλτον τον επιθετικό Τολάζ.

Σάλφορντ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5, 4/6 στη σεζόν

*Εχει δύο συνεχόμενα G/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Πιτέρμπορο, με τέρμα του Ριντ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, αν και άξιζε τη νίκη βάσει εμφάνισης.

Η Στίβενεϊτζ κέρδισε και την Πιτέρμπορο με 1-0 εντός έδρας, με γκολ στις καθυστερήσεις, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του Λιγκ Καπ. Και συνεχίζει το εντυπωσιακό της ξεκίνημα στη σεζόν, αφού παραμένει αήττητη, με έξι νίκες σε εφτά αναμετρήσεις.

Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ισόβαθμη με την Λέιτον Οριεντ που είναι πρωτοπόρος, έχοντας χειρότερη διαφορά τερμάτων. Αλλωστε είναι χαρακτηριστικό πώς όλες οι νίκες της, τόσο σε πρωτάθλημα όσο και σε Λιγκ Καπ, έχουν έρθει με μόλις ένα τέρμα διαφορά.

Και ο έμπειρος τεχνικός της, Στιβ Εβανς, είπε πώς θα ήθελε να διεκδικήσει μία ακόμη άνοδο με την Στίβενεϊτζ και είναι έτοιμος να κυνηγήσει τον συγκεκριμένο στόχο.

Πρόσφατα χτύπησε ο επιθετικός Λιστ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.