*Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*NG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Τζένοα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Γκούντμουντσον στο 35′.

Συνεχίζει να απογοητεύει η Σαλερνιτάνα που σκοράρει μόνο με αίτηση τη φετινή σεζόν! Δεν κατάφερε να σπάσει το ρόδι στη Σέριε Α ούτε στο “Luigi Ferraris” γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από την Τζένοα. Δέχτηκε ισχυρή πίεση στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες και να έχουν δύο δοκάρια. Έφτασε λίγα εκατοστά μακριά από την ισοφάριση στο 85′, ωστόσο η κεφαλιά του Ματσόκι κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Υποχώρησε στην τελευταία θέση και στο -3 από τη ζώνη ασφαλείας σκοράροντας μόλις τρεις φορές σε οχτώ αναμετρήσεις. Η μοναδική φετινή νίκη της ήρθε κόντρα στην Τερνάνα στο “Arechi” (1-0) στις 13 Αυγούστου για το Κύπελλο Ιταλίας.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από τη Σουντιρόλ. Ο Γκονσάλες άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 53′, απάντησαν οι Οντόγκου (77′), Καζιράγκι (90+5′ πεν.) και Πεκορίνι (90+9′).

Η Σαμπντόρια επέστρεψε άμεσα στα αρνητικά αποτελέσματα, μετά τη μόλις δεύτερη νίκη της στη Σέριε Β επί της Κοζέντσα (2-0 εντός). Ταξίδεψε στην έδρα της Σουντιρόλ και πήρε από νωρίς τα ηνία, χωρίς ωστόσο να απειλεί ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Προηγήθηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και ισοφαρίστηκε στο 77′.

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων δέχτηκε άλλα δύο γκολ παραμένοντας στους επτά βαθμούς μετά από έντεκα αγωνιστικές. Μακριά από το σπίτι τους οι “μπλουτσερκιάτι” έχουν απολογισμό 0-3-2 σε πέντε αναμετρήσεις: Σκόραραν στις τέσσερις και δέχτηκαν τουλάχιστον από ένα γκολ σε όλες.