*11η αγωνιστική

*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Σαλερνιτάνα δεν σκόραρε στα τρία τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Σαμπντόρια. Σκόραραν οι Ικουεμέσι (28′), Τσάουνα (45+1′, 67′) και Γιοβάν Καμπράλ (86′).

Νίκη μετά από δέκα αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, έξι ήττες) για τη Σαλερνιτάνα! Ξέσπασε με αντίπαλο τη Σαμπντόρια στο “Arechi”

Επιτέλους νίκη για τη Σαλερνιτάνα! Έπρεπε να περάσουν δέκα αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, έξι ήττες) για να ξεσπάσει απέναντι στη Σαμπντόρια στο “Arechi”, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου Ιταλίας. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Τζένοα γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Έφτασε κοντά στην ισοφάριση λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′, ωστόσο η κεφαλιά του Ματσόκι τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Η “γκρανάτα” αγνοεί τη νίκη στις πέντε φετινές εντός έδρας αγωνιστικές (0-3-2). Σήμερα υποδέχεται τη Νάπολι της οποίας επικράτησε για τελευταία φορά μπροστά στο κοινό της στις 24 Νοεμβρίου 2002 (2-0). “Οι ποδοσφαιριστές παλεύουν και γνωρίζουν πως αποτελεί προνόμιο να αγωνίζονται στη Σαλερνιτάνα”, ανέφερε ο προπονητής Ιντζάγκι. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του κι αναμένεται στο βασικό σχήμα ο Φάτσιο

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΑΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Μίλαν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ντοπιέτα του Ζιρού (22′, 31′) και ισοφαρίστηκαν από Πολιτάνο (50′) και Ρασπαντόρι (63′). Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Νατάν (89′).

Βρέθηκε με δύο γκολ στην πλάτη μέσα σε εννέα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Μίλαν. Ισορρόπησε στο δεύτερο φτάνοντας στην ισοφάριση, θα μπορούσε να κάνει την ολική ανατροπή στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων αν ο Κβαρατσχέλια σημάδευε καλύτερα από πλεονεκτική θέση. Αήττητη για τρίτη σερί αναμέτρηση παρέμεινε η Νάπολι (2-1-0), συγκεντρώνοντας 18 βαθμούς βρίσκεται εκτός 4αδας και στο -8 από την πρωτοπόρο Ίντερ. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 14 Μαΐου για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας ήττα της από τη Μόντσα (2-0): Έκτοτε σημείωσε πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις.

“Ταξιδεύουμε στην έδρα της Σαλερνιτάνα έχοντας στο μυαλό μόνο ένα αποτέλεσμα, τη νίκη”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ρούντι Γκαρσία. Ο Ζουάν Ζεσούς είναι ετοιμοπόλεμος και θα πάρει τη θέση του τιμωρημένου Νατάν στο κέντρο της αμυντικής γραμμής. Στο κέντρο της επιθετικής τριπλέτας και πάλι ο Ρασπαντόρι, θα έχει πλάι του τους Κβαρατσχέλια και Πολιτάνο. Την Τετάρτη (8/11) οι “παρτενοπέι” φιλοξενούν την Ουνιόν Βερολίνου στο Τσάμπιονς Λιγκ.