2η αγωνιστική

*Το Σεπτέμβριο του 2020 η τελευταία νίκη της Σαπόρο με αντίπαλο την Τόσου, στο πρωτάθλημα.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Φουκούτα στο πέμπτο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (45’+3, 54′). Χαμένο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους στο 52ο λεπτό.

Με ήττα συνδύασε την πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα η Τόσου. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Κέντα Καβάι υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2.

Ευτύχησε να πάρει από νωρίς προβάδισμα, για να δεχθεί την ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, είδε την αντίπαλο να χάνει πέναλτι, αλλά δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε την ανατροπή. Είχε κάποιες καλές στιγμές στην πορεία, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Ψάχνει τώρα τους πρώτους της βαθμούς για φέτος, έχοντας πάρει αποτέλεσμα στα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο.

Τόσου Στατιστικά

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα.

Στο βαθμό της ισοπαλίας υποχρεώθηκε στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος η Σαπόρο. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από τη Φουκουόκα, με την οποία έμειναν στο μηδέν.

Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές. Παρά τις όποιες προσπάθειες τους όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, για το κάτι παραπάνω.

Έδειξε πρόβλημα στο επιθετικό κομμάτι, το οποίο καλείται να λύσει άμεσα, ενόψει και της συνέχειας. Χωρίς νίκη κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο εδώ και μια τετραετία και για τα πλαίσια του πρωταθλήματος.