3η αγωνιστική

*Με n/g+under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

RW ΕΣΣΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Ντούισμπουργκ, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 4′), σε ένα 1ο ημίχρονο όπου είχε απόλυτα παθητικό ρόλο. Είδε τους γηπεδούχους να διευρύνουν το προβάδισμα τους με το καλημέρα του β’ μέρους (2-0 στο 52′), αλλά έβγαλε αντίδραση, πίεσε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα μέσα σε ένα πεντάλεπτο (2-1 στο 67′, 2-2 στο 71′). Καμία τους δεν απείλησε με αξιώσεις την αντίπαλη εστία στη συνέχεια, με το 2-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Αναζητά την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δύο αγωνιστικές (0-1-1). Κοινό χαρακτηριστικό και των δύο αγώνων της ως τώρα στην 3.Liga οι πολλές αμυντικές της αστάθειες καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο κόουτς Νταμπρόφσκι χρησιμοποίησε το ίδιο δίδυμο στα στόπερ και στα δύο παιχνίδια, κάτι που ίσως αλλάξει στη σημερινή αναμέτρηση.

Τραυματίες οι Νιμάιερ και Χάιντουκ.

RW Έσσεν Στατιστικά

*Over3.5+g/g στα τελευταία 4 παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΟΛΩΝΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Βέχεν, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση και ακόμα περισσότερα φάουλ, η γηπεδούχος έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 45′, λόγω αποβολής του Γκρέγκερ. Οι δύο ομάδες αδυνατούσαν να δημιουργήσουν φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να μένουν και αυτοί με δέκα παίκτες στο 70′. Η Βικτώρια εκμεταλλεύτηκε την στιγμιαία αποδιοργάνωση της Βέχεν και κατάφερε να βρει το που έκρινε και την αναμέτρηση, με τον Κορονκιέβιτς να διαμορφώνει το τελικό 1-0 στο 77ο λεπτό.

Πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά τη βαριά εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Μανχάιμ στην πρεμιέρα. Αμυντική προσέγγιση περιμένουμε από τους φιλοξενούμενους στο σημερινό παιχνίδι, παίζοντας παιχνίδι αντεπιθέσεων, που φαίνεται να τους ταιριάζει, στο μικρό δείγμα που έχουμε ως τώρα.

Τραυματίες οι Μπέκερ, Λορχ και Μαρσάιλερ. Τιμωρημένος ο Γκρέγκερ.