*Τρίτος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρας της Ντομζάλε (10/08).

*Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τη Ρεν στον επόμενο γύρο.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΡΟΣΕΝΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 110)

Η Ρόσενμποργκ έκανε μια… επίσημη προπόνηση στο πλαίσιο του Κυπέλλου, εναντίον της Όρκλα (1-11) και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Αυτή την περίοδο δεν έχει υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα Νορβηγίας, το οποίο ξεκινά εκ νέου στις 15 Αυγούστου, επομένως, μπορεί να επικεντρωθεί αποκλειστικά στις αναμετρήσεις για το τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Τελευταίο παιχνίδι για την Eliteserien, ήταν στις 18 Ιουλίου, η νίκη με σκορ 1-3 στην έδρα της Τρούμσε.

Έκτοτε, έκανε τέσσερις διαδοχικές νίκες, δύο για το Κύπελλο και ισάριθμες για το Κόνφερενς Λιγκ. Αντιμετώπισε στον προηγούμενο γύρο την ισλανδική Χαφνάρφιορντουρ και ύστερα από το 0-2 του πρώτου ματς εκτός έδρας, όλα ήταν πιο εύκολα στη ρεβάνς του Τρόνχαϊμ. Νέα νίκη με 4-1 για το συγκρότημα του Χαράιντε. Δύσκολα θα προλάβουν οι Χένρικσεν, Σέλμπρεντ, Αουγκούστινσον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-11 εκτός έδρας, της Όρκλα, για το Κύπελλο. Ο Ισλάμοβιτς με τρία γκολ στο πρώτο μέρος, ο Σκάρσεμ με άλλα δύο και από ένα οι Σάιντ και Ράιταν, διαμόφρωσαν από νωρίς το 1-7. Ακόμα δύο τέρματα από τον Σάιντ στο δεύτερο ημίχρονο και ένα οι Ισλάμοβιτς, Κόνραντσεν ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 1-11.

Ρόσενμποργκ Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στη bet365)

*4/5 παιχνίδια τελευταία με over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 5/8 ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΝΤΟΜΖΑΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σλοβενία, 211)

Η Ντομζάλε δεν έχει κάνει καλή εκκίνηση στο νέο πρωτάθλημα Σλοβενίας, καθώς με το πέρας δύο αγωνιστικών, δεν έχει σημειώσει νίκη, παρά μόνο μια ισοπαλία. Αυτή της δεύτερης αγωνιστικής, εναντίον της Σαμπόρ Σεζάνα (1-1) εντός έδρας. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, έχασε από Μάριμπορ εκτός έδρας με σκορ 3-1. Μέτριες εμφανίσεις για το συγκρότημα του Ντέγιαν Τζουράνοβιτς και όπως είναι λογικό έχουν φέρει προβληματισμό.

Βέβαια, στα του πρωταθλήματος είναι ακόμα νωρίς να κριθεί, ενώ αυτά που επείγουν είναι τα ευρωπαϊκά παιχνίδια. Εκεί, έκανε ήδη δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλιες σε τέσσερα παιχνίδια κόντρα σε Σουίφτ Εσπεράνζ και Χόνκα, στο πλαίσιο δύο προκριματικών γύρων στο Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Κανονικά διαθέσιμοι για το πρώτο παιχνίδι οι Χότζιτς και Μαρτίνοβιτς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σαμπόρ Σεζάνα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 5’ ο Στάντσιτς σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, όμως στο 34’ ο Μαρτίνοβιτς ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έφτιαξαν φάσεις για γκολ, όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.