3ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Ρόζενμποργκ – Αλάνιασπορ στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 110)

Η Ρόζενμποργκ έκανε δεύτερη σερί νίκη, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Χάουγκεσουντ (2-1). Δυσκολεύτηκε η ομάδα του Χαράιντε, ο οποίος δεν έχει περάσει στο απόλυτο τη φιλοσοφία του έως τώρα. Φυσικά, πιστώνεται το γεγονός ότι η ομάδα του αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, δεν παράτησε το παιχνίδι και ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ρεαλιστικός στόχος στο πρωτάθλημα είναι η είσοδος στην τριάδα και τα ευρωπαϊκά εισιτήρια για τη νέα σεζόν. Στον προηγούμενο γύρο έκανε επιβλητική εμφάνιση στην έδρα της Βέντσπιλς και επικράτησε με σκορ 1-5. Ήδη από το ημίχρονο, προηγούνταν με 1-3. Αμφίβολος ο στόπερ Ρεγκίνιουσεν, που έχασε το ματς πρωταθλήματος. Οι εξτρέμ Χέλαντ και Αντεγκμπένρο πήραν χρόνο συμμετοχής ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με σκορ 2-1 εντός έδρας τη Χάουγκεσουντ, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 9’ δέχτηκε γκολ από τον Βέλντε, για το 0-1 του ημιχρόνου. Ωστόσο, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με τον Ισλάμοβιτς στο 50’ και να σκοράρει γκολ νίκης με τον Χέντενσταντ στο 80’.

ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ Στατιστικά

*5 σερί παιχνίδια με G/G (δες το στη bwin)

*4/5 ματς τελευταία με over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8/11 εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin | 21+ UKGC (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τουρκία, -)

Η Αλάνιασπορ διπλασίασε τις επιτυχίες της στο νέο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Καϊσέρισπορ (2-0) εντός έδρας. Μεστή και ουσιαστική εμφάνιση από την ομάδα του Σεμίχ Τοκατλί, που εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην επίθεση ενώ παράλληλα παίρνει καλό βαθμό με την αμυντική της λειτουργία. Με το ίδιο σκορ πανηγύρισε νίκη και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, κόντρα στη Σίβασπορ, εκτός έδρας. Εκεί δυσκολεύτηκε περισσότερο, όμως σκόραρε επίσης από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και κράτησε ανέπαφη την εστία της. Δεν έχει υποστεί ήττα σε πέντε αγώνες μαζί με τα τελευταία φιλικά, ενώ δεν έχει δεχτεί γκολ σε τέσσερα από τα πέντε. Παίζει για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις, έπειτα από την πέμπτη θέση που κατέκτησε πέρυσι στο πρωτάθλημα. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα, ουσιαστικά θα αγωνιστεί πλήρης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 2-0 της Καϊσέρισπορ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Κατάφερε να πάρει προβάδισμα σε καίριο χρονικά σημείο, στο 45’ με τον Μπαρέιρο. Ο ίδιος παίκτης στο 77’ πέτυχε δεύτερο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.