* 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Νέα Ζηλανδία 3, Ρουμανία 3, Ονδούρα 0, Νότιος Κορεά 0

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θετική η πρεμιέρα των Ρουμάνων στο Ολυμπιακό τουρνουά, την Πέμπτη επικράτησαν της Ονδούρας με 1-0. Η νίκη ωστόσο ήρθε με αρκετή δόση τύχης και μία εξαιρετική εμφάνιση του τερματοφύλακα Αϊοάνι.

Πιο δημιουργική και πιο επικίνδυνη από το ξεκίνημα του αγώνα η Ονδούρα, πιέστηκαν οι Ρουμάνοι στο δεύτερο ημίχρονο, μετά το 0-1, το οποίο ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με αυτογκόλ! Δέχθηκαν 21 τελικές προσπάθειες, 6 στον στόχο, αλλά άντεξαν μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Σε σχήμα 3-4-3 παρέταξε την ομάδα του ο κόουτς Ραντόι, πήγε καλά η αριστερή πλευρά στο αμυντικό κομμάτι, δεν φάνηκαν ιδιαίτερα οι επιθετικοί του.

Προηγούμενο ματς: Ονδούρα – Ρουμανία 0-1

ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

* No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΝΟΤΙΟΣ ΚΟΡΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την άλλη όψη του νομίσματος είδαν οι Κορεάτες στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού τουρνουά. Ήταν αυτοί που είχαν την επιθετική πρωτοβουλία (59% κατοχή) και τις περισσότερες τελικές προσπάθειες (5-14) απέναντι στη Νέα Ζηλανδία, όμως αναλώθηκαν σε πολλά άστοχα σουτ, ενώ η ομάδα της Ωκεανίας βρήκε τη λύση με τον υψηλόσωμο στράικερ Γουντ στο 70′.

Πιο ενεργητικοί στο πρώτο μέρος οι Κορεάτες, όσο περνούσαν τα λεπτά έπεφτε η απόδοσή τους και ήταν φανερά απογοητευμένοι μετά το γκολ των αντιπάλων. Δεν βρήκαν απαντήσεις απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα και τα ψηλά κορμιά των Νεοζηλανδών.

Προηγούμενο ματς: Νέα Ζηλανδία – Νότιος Κορέα 1-0