*20η αγωνιστική

*Και οι δύο αγώνες τους πέρυσι είχαν πολλά γκολ, αφού αμφότεροι έληξαν over 5,5!

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σάτον, με ένα τέρμα που δέχθηκε από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ράνταλ στο 38ο λεπτό, γλιτώνοντας και από το δοκάρι της στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά υπήρξαν και στιγμές, όσο περνούσε ο χρόνος του αγώνα, που απείλησε με ισοφάριση.

Η Ρότσντεϊλ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Σάτον, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες της, όλες με το ίδιο σκορ! Σε αυτό το διάστημα έχει πετύχει και μία νίκη, η οποία ήρθε στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ που έχασε τα υπόλοιπα παιχνίδια! Πάντως έχουν περάσει δύο εβδομάδες από τότε που έπαιξε τελευταία φορά.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 21η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός των τραυματιών Κάμπελ (ΕΠ), Σλίκερ (TE), Γουάιτ (ΑΜ), Κουίγκλεϊ (ΕΠ), χτύπησε και ο μέσος Κέλι που θα απουσιάσει επίσης.

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*Εχει έξι σερί under 2,5

*Εχει πέντε συνεχόμενα under 1,5

*Εχει 7/12 under 2,5 εντός έδρας

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, σε ένα παιχνίδι που δέχθηκε τέρμα από τον Κουκ στο 41’, αλλά η καθοριστική φάση ήταν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε παίκτης της! Ο Ούμεραχ το μετέτρεψε σε γκολ, ο ίδιος έκανε το 3-0 στο 71’ και απλά κατάφερε να μειώσει με τον Κόλεϊ δύο λεπτά αργότερα.

Η Χάρογκεϊτ έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, αλλά στο κύπελλο Αγγλίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Και αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους εκτός έδρας αγώνες της, ενώ στο πρωτάθλημα έχει κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Τζίλιγχαμ, χωρίς να έχει νίκη, με έξι ήττες, στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από την έδρα της.

Είναι εξίσου πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, έστω και αν ανέβηκε στην 20η θέση του, αλλά πάντα σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο γκολκίπερ Οξλεϊ, ο αμυντικός Σμιθ, ο μέσος Ντούλεϊ και οι επιθετικοί Ράιτ, Ανγκους, ενώ τραυματίστηκε και θα λείψει και o μέσος Ντέιλι. Και τιμωρημένος είναι ο Μάτοκ.