*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον-Ρότσντεϊλ 1-0

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, έχοντας μία τελική προσπάθεια σε όλο το παιχνίδι (!), εκτός στόχου, με το γκολ να το δέχεται στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου από τον Ολαόφε.

Η Ρότσντεϊλ χρειαζόταν μόνο νίκη, αλλά όχι απλά δεν την πήρε, έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, σε έναν αγώνα που δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλο της! Ετσι υποβιβάστηκε για πρώτη φορά σε ερασιτεχνική κατηγορία μετά από 102 χρόνια παρουσίας στα επαγγελματικά πρωταθλήματα.

Διατηρείται ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας αρκετά πίσω, στο -11 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Σλίκερ (TE), Γουάιτ (ΑΜ), Αντσχεντ (ΜΕ), ενώ έχει πάντα ως υπηρεσιακό τεχνικό τον Τζιμ ΜακΝάλτι.

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*Εχει 15/25 G/G εντός έδρας, 14/22 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/25 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 13/22 στο πρωτάθλημα

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε εύκολα με 4-1 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, παρόλο που προηγήθηκε σχετικά νωρίς με τον Ατζιμπόγιε μόλις στο 11ο λεπτό. Αλλά πολύ γρήγορα όχι απλά ισοφαρίστηκε από τον Τσέιμπερς στο 19’, βρέθηκε να χάνει κιόλας, από γκολ του Ακίντε στο 26’, πριν δεχθεί τρίτο τέρμα από τον Τσαμαντέου στο 41’, ενώ ο Τσίλβερς στο 63ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Σάτον ηττήθηκε 4-1 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, παρόλο που άνοιξε το σκορ, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα, έκτη στους εννιά τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς νίκη. Και μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες ήττες, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες.

Υποχώρησε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς πλέον να έχει κανένα βαθμολογικό στόχο, πέραν του να τερματίσει όσο το δυνατόν ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα.

Συνεχίζει να έχει κάποιες ενοχλήσεις και να απουσιάζει ο Μπάρντεν (AM), πιο πρόσφατα χτύπησαν ο αρχηγός της και βασικός μέσος, Ιστμοντ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.