* Τέσσερις νίκες για τη Σάντερλαντ στα ισάριθμα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια και στις δύο έδρες.

Ρότσντεϊλ – Σάντερλαντ στον Stoiximan

Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος στο Betarades.gr!

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Οι δύο σερί εκτός έδρας νίκες δεν την ανέβασαν απλώς βαθμολογικά, αλλά εκτόξευσαν και την ψυχολογία της. Η τελευταία χρονολογικά ήρθε με 1-2 απέναντι στη Σριούσμπερι. Μπήκε δυνατά και δεν άφησε την αντίπαλό της να κάνει το παιχνίδι της. Αντίθετα την αιφνιδίασε και με γκολ που πέτυχε στο 22’ και στο 36’ της έδειξε ότι το απόγευμα του Σαββάτου δεν θα ήταν εύκολο για αυτή. ακόμα και όταν η Σριούσμπερι μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δεν κατάφερε να την κάμψει. Αντίθετα θωρακίστηκε περισσότερο στην άμυνά της και κράτησε το αποτέλεσμα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Ότι νιώθει πιο άνετα εκτός έδρας δείχνει η Ρότσντεϊλ. Κυρίως γιατί εκεί δεν έχει την υποχρέωση να κάνει παιχνίδι και μπορεί με μεγαλύτερη ευκολία να εκμεταλλεύεται τις όποιες αδυναμίες παρουσιάζει η αντίπαλός της. Δεν θα αγωνιστεί ο τραυματίας αμυντικός Μακ Σέιν (6/0) και οι επιθετικοί Χάμφρις (1/0) και Μπάα (1/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 1-2 εκτός έδρας τη Σριούσμπερι με τέρματα στο 22’ και στο 36’. Η αντίπαλός της μείωσε στο 45’.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ Στατιστικά

* Προέρχεται από 6 No Goal στα 9 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στον Stoiximan).

* Δύο ισοπαλίες στους 20 πιο πρόσφατους αγώνες της.

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σοκαριστική, αλλά σίγουρα όχι άδικη ή εντός έδρας ήττα της με 1-3 από την Πόρτσμουθ. Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ μόλις στο 7′. Ισοφάρισε άμεσα στο 10′ και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ και να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ. Βρέθηκε όμως απέναντι σε μια ιδιαίτερα καλά οργανωμένη ομάδα που δεν της επέτρεπε να δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις. Και η οποία την τιμώρησε με ακόμη ένα γκολ στο 25ο λεπτό.

Όσο και αν προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο δεν είδε να αποδίδει καρπούς η υπεροχή της και κάθε ελπίδα της για το οτιδήποτε θάφτηκε στο 85ο λεπτό όταν έγινε και το 1-3. Πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα και μεγάλη ευκαιρία στον Φιλ Πάρκινσον να δείξει ότι η ομάδα του έχει το σθένος να συνεχίσει ακόμα και μετά από τέτοια ήττα. Δεν θα αγωνιστεί ο τιμωρημένος αμυντικός Ο’ Νίεν (7/1) και οι τραυματίες αμυντικός Τζεμάιλι και μέσος Εμπλετον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ με γκολ που δέχτηκε στο 7’, στο 25’ και στο 85’ με πέναλτι. Είχε προσωρινά ισοφαρίσει σε 1-1 στο 10’. Από το 84’ έπαιζε και με παίκτη λιγότερο.